Udany występ pływaków MKS Trójka Łódź w Grand Prix Polski

Najlepsza łódzka pływaczka wygrała cztery konkurencje w zawodach Grand Prix, które odbyły się w Płocku.

Dla Aleksandry Urbańczyk występ w Płocku były jednym z etapów przygotowań do letnich mistrzostwami Polski, na których będzie się starała uzyskać minimum na igrzyska olimpijskie w Atenach. Pływaczka MKS Trójka Łódź po powrocie ze zgrupowania w Pretorii potwierdziła, że jest w doskonałej formie. Dwukrotnie pokonała nawet najlepszą polską zawodniczkę - Otylię Jędrzejczak. Urbańczyk pokonała mistrzynię świata w wyścigach na 50 i 100 m stylem motylkowym uzyskując 26,76 sek. i 1.00,10 min. Łodzianka wygrała też wyścigi na dystansach 200 i 400 m stylem zmiennym.

Dobrze spisali się także pozostali łodzianie. Krystyna Wieczerzak była druga na 200 m stylem grzbietowym oraz trzecia na 100 m stylem grzebietowym i 400 m stylem zmiennym. Bartosz Olejarczyk był z kolei trzeci na 50 m stylem motylkowym. W klasyfikacji punktowej Urbańczyk była drugą za Jędrzejczak.