Lech Poznań - Herfolge BK 1:0 (0:0)

"Kolejorz" kończy zgrupowanie w Turcji
Mecz z Duńczykami miał najlepsza oprawę spośród wszystkich gier lechitów podczas zgrupowania w Turcji - odbył się wieczorem, przy sztucznym świetle. Duńczycy - dziewiąty zespół swojej ligi - zagrali twardo. Podobnie jak Lech zaproponowali ustawienie 4-4-2. Górowali nad lechitami warunkami fizycznymi, więc "Kolejorzowi" było trudno przeprowadzić składne ataki. Dobrych sytuacji nie wykorzystali Piotr Reiss, Łukasz Madej i Rafał Grzelak. Wreszcie po akcji Macieja Scherfchena piłka trafiła na środek pola do Reissa, ten zagrał w tempo do Pawła Kaczorowskiego, który uderzył z prostego podbicia z 18 metrów. Tak padła zwycięska bramka.

Trener Czesław Michniewicz szczególnie chwalił młodych zawodników, którzy weszli na boisko w drugiej połowie i utrzymali wynik, który dał Lechowi piątą kolejną wygraną w sparingach. Zwycięstwami zakończyły się też poprzednie mecze "Kolejorza" w Turcji - 6:1 z rezerwami TSV 1860 Monachium, 2:0 z koreańskim Samsungiem Suwon.Lech Poznań1(1)
Herfolge BK0(0)
Bramka: Kaczorowski (78. min)

Skład Lecha: Piątek (46. Kotorowski) - Kaczorowski (84. Łukasik), Wójcik (76. Czarnecki), Mowlik, Lasocki (64. Telichowski) - Madej (58. Kryger), Piskuła, Świerczewski (46. Scherfchen), Grzelak (74. Mirosław Goliński) - Michał Goliński (60. Nawrocik), Reiss (81. Buzała)

Chrzest i modele

Późno zakończony sobotni sparing spowodował, że chrzest nowych piłkarzy Lecha, którzy po raz pierwszy są z "Kolejorzem" na zgrupowaniu odbył się wczoraj wieczorem. "Chrzczeni" byli Paweł Buzała, Łukasz Łukasik i Arkadiusz Czarnecki, a mistrzami ceremonii - ochrzczeni na ostatnim zgrupowaniu Mariusz Mowlik i Błażej Telichowski.

Wczoraj lechici mieli tylko jeden trening, a potem pojechali do pobliskiego miasta Antalya na zakupy. Podczas wizyty w sklepie ze skórami poznaniacy trafili akurat na pokaz mody. Prowadzący go Turek potrzebował chętnych z tłumu i w ten oto sposób Buzała i Czarnecki mieli okazję zadebiutować jako modele.