Piłkarze Górnika Zabrze przegrali z Brescią 0:1

Piłkarze Górnika Zabrze przegrali z pierwszoligową Brescią 0:1. Drużyna Serie A do meczu podeszła poważnie: trener Giovanni De Biasi wystawił wszystkich swoich najlepszych graczy. Przeciwko Górnikowi zagrali prawie wszyscy zawodnicy, którzy kilka dni wcześniej wystąpili w ligowym pojedynku z Lecce.

Mecz odbywał się na sztucznym boisku w miejscowości Manerba del Garda. W pierwszej połowie gra była wyrównana. Zabrzanie mogli zdobyć gola - niezłe podbramkowe sytuacje mieli Dymitar Makriew i Jarosław Popiela. Po strzale tego ostatniego piłka trafiła w słupek. Włosi, w ataku ze słynnym Roberto Baggio, atakowali, ale grali jednak nieskutecznie.

W przerwie trener De Biasi wymienił prawie cały skład, na boisku pozostał tylko Paragwajczyk Victor Mareco, który jako jedyny w Brescii zagrał pełne 90 minut.

Jedyna bramka padła w drugiej połowie - zdobył ją w 60. min Simone Del Nero. W zamieszaniu podbramkowym Brazylijczyk Joao Paulo niedokładnie wybił piłkę, błąd wykorzystał 23-letni włoski napastnik, który strzałem z 11 m pokonał naszego golkipera. - To był bardzo pożyteczny sprawdzian, tym bardziej że rywale zagrali w tak silnym ustawieniu - podkreśla Marek Koźmiński, który dzięki swym włoskim znajomościom doprowadził do zorganizowania tego meczu.

Dla zespołu Górnika mecz z Brescią był kolejnym etapem przygotowań do rundy wiosennej, dla Włochów - ostatnim sprawdzianem przed wyjątkowo trudnym spotkaniem z Interem w Mediolanie.

Dziś zabrzanie rozegrają kolejny sparing. Rywalem będzie włoski trzecioligowiec Lumezzane.

Bramka: Del Nero (60.).

Brescia: Agliardi - Martinez, Petruzzi, Mareco, Pisano - Shopp, Guana, Colucci, Bachini - Baggio, Maniero. W drugiej połowie grali: Castellazzi - Stankevicius, Di Biagio, Mareco, Castellini - Mauri, Matuzalem, Brighi, Correa - Caracciolo, Del Nero.

Górnik: Lech - Wojciechowski, Hernani, Karwan (46. Felipe), Jakosz - Probierz (30. Jaoa Paulo), Bukalski (80. Juszkiewicz), Moskal, Popiela (65. Jabłoński) - Makriew (75. Buśkiewicz), Bukowiec (60. Nogawa).