Sparing: Warta Poznań - Kolporter Korona 0:3

Reprezentant Polski w Pucharze UEFA Groclin Grodzisk Wielkopolski zagra sparing z trzecioligowym Kolporterem Korona. W środę przebywający na obozie w Szamotułach kielczanie pokonali Wartę Poznań 3:0.
Spotkanie z Groclinem odbędzie się jutro o godz. 15 w Grodzisku. Pierwszoligowcy nie wystąpią oczywiście w pierwszym składzie, bo dzisiaj grają z francuskim Bordeaux w Pucharze UEFA, ale mają wielu nowych zawodników, którzy nie zostali zgłoszeni do tych rozgrywek lub nie zmieszczą się w kadrze na spotkanie pucharowe. Kielczanie nie zagrają za to w sobotę sparingu z Kujawiakiem Włocławek. Lider drugiej grupy trzeciej ligi zrezygnował z przyjazdu do Szamotuł, z kolei do Włocławka nie chcieli jechać kielczanie.

Wczorajszy sparing z Wartą Poznań, czwartą drużyną tej samej grupy, w której gra Kujawiak, przebiegał pod dyktando Kolportera Korona. - Tylko pierwszych dziesięć minut dominowała Warta. Stworzyli kilka świetnych sytuacji, ale Tomek Wróblewski obronił dwa razy w sytuacjach sam na sam. Po tej terapii szokowej wreszcie zaczęliśmy grać - ocenił Andrzej Woźniak, drugi trener kielczan.

Efektem były sytuacje sam na sam Piotra Kajdy, który wykorzystał dopiero... czwartą z nich - w 28. minucie. Rezultat podwyższył młodzieżowiec Dariusz Frankiewicz, strzelając z rzutu wolnego w okienko bramki Warty. Wynik ustalił w 85. minucie Rafał Wójcik - odebrał piłkę obrońcy i przelobował bramkarza.

Kolporter Korona: Wróblewski - Pastuszka, Gołąbek, Michalski, Cichoń - Kuzera, Hermes, Bilski, Kazimierczak, Mielec - Kajda oraz od 60. minuty: Stawarz, Nakielski, Rutka, Małocha, Bajera, Wójcik, Zabłocki, Piwowarczyk, Frankiewicz