Piłkarze Dospelu Katowice wygrali z FBK Kowno 1:0

Turecki wstrząs

Przebywający na zgrupowaniu w Turcji, piłkarze Dospelu Katowice wygrali 1:0 z litewskim FBK Kowno. Mecz rozegrano w ramach turnieju "Marmaris Cup"

W porównaniu z pierwszym spotkaniem turnieju (1:5 z Szachtiarem Soligorsk) trener Jan Żurek dokonał dwóch roszad w składzie. W bramce stanął Jarosław Tkocz, a na obronie Pawła Adamczyka zastąpił Paweł Pęczak. Decydująca o wyniku bramka padła po godzinie gry. Rzut karny podyktowany po faulu na Krzysztofie Gajtkowskim pewnie wykorzystał Mariusz Muszalik. - W przedsezonowych sparingach znowu strzela, a w lidze się zablokuje - mówi Jan Furtok, wujek piłkarza.

W drugiej połowie mistrzowie Litwy mogli dwukrotnie wyrównać, ale rywalom katowiczan brakowało precyzji. Dogodną okazję na podwyższenie wyniku zmarnował także Muszalik, który z pięciu metrów przestrzelił nad bramką. - Byliśmy innym zespołem, niż w pierwszym meczu. Nie lubię tłumaczeń, że podróż była długa, czy że bolą nogi. Lubię męską rozmowę, a tej drużynie był potrzebny wstrząs. Cieszę się, że poskutkowało - powiedział Jan Żurek, szkoleniowiec katowiczan.

Tymczasem prezes klubu Piotr Dziurowicz, zdementował pogłoski o tym, jakoby po zgrupowaniu w Turcji miał zostać zwolniony Sergiej Szypowski, trener bramkarzy. - To nieprawdziwe informacje - powiedział Dziurowicz. Nieoficjalnie wiadomo, że podczas zgrupowania w Turcji doszło do konfliktu pomiędzy trenerem Janem Żurkiem a właśnie Szypowskim. - Straciliśmy aż 10 bramek w dwóch spotkaniach, więc musiało dojść do spięcia - tłumaczą piłkarze. W czwartek katowiczanie zagrają o awans do finału "Marmaris Cup" z FC Wostok z Kazachstanu.

Dospel Katowice - FBK Kowno 1:0 (0:0)Bramka: Muszalik (60. karny)

Katowice: Tkocz - Sadzawicki, Pęczak, Markowski, Adżem - Krauze (46. Kęska), Widuch, Muszalik, Bała (75. Fonfara) - Brożek (65. Soboń), Gajtkowski.