Ostrovia Ostrów Wlkp. - Meblotap AZS Chełm 77:73

Koszykarki Meblotapu przegrały na wyjeździe z debiutującą w ekstraklasie Ostrovią Ostrów Wlkp. 73:77. Teraz będą musiały stoczyć ciężką walkę o miejsce pierwszej ósemce

Po trzech minutach meczu dzięki dobrej grze Dominiki Górczak zespół Ostrovii prowadził 7:3, ale już za moment Anna Szyćko celnym rzutem za trzy punkty doprowadziła do remisu 7:7. Wprawdzie koszykarki Ostrovii wypracowywały sobie więcej okazji do oddania rzutów, ale zazwyczaj pudłowały. Większość punktów podopieczne Konieckiego zdobywały spod kosza. Spore problemy ze skutecznością miała Ilona Mądra.

W 11. minucie zawodniczki Meblotapu, po celnym trafieniu Anny Kędzior zza linii 625 cm prowadziły 26:19. W tym momencie w zespole Ostrovii ciężar gry wzięła na siebie Karolina Żurkowska. Grając efektownie i przede wszystkim skutecznie w 19. minucie, trafiając za trzy punkty doprowadziła do remisu 34:34. Po przerwie Żurkowska nadal spisywała się bardzo dobrze, nieraz w pojedynkę odpowiadając na trafienia rywalek. W 25. minucie ostrowianki przegrywały 44:40, ale bardzo szybko Żurkowska celnymi rzutami doprowadziła do remisu.

W 33. minucie koszykarki Meblotapu przegrywały 56:62, zdołały jednak odrobić straty i w 36. minucie po rzucie z półdystansu Olgi Muraszkiny na tablicy wyników pojawił się remis 67:67. - Aż trudno było mi uwierzyć, że dziewczyny w tak łatwy sposób roztrwoniły ciężko wypracowaną przewagę - mówił po meczu Arkadiusz Koniecki. Dwie minuty przed końcem gry Marta Korgiel trafiając za trzy punkty wyprowadziła Ostrovię na prowadzenie 72:69. Na 17 sekund przed końcową syreną było 75:73 dla gospodyń. Wówczas dwa punkty zapewniające Ostrovii zwycięstwo, zdobyła z rzutów osobistych Ilona Mądra.

- Moje zawodniczki bały się dzisiaj rzucać. Nie wiem, czym było to spowodowane. To właśnie z tego powodu przegraliśmy dzisiejszy mecz. Kiedy trochę ochłonę po porażce, to na spokojnie przemyślę błędy, jakie popełniliśmy - powiedział po spotkaniu trener Meblotapu Anatolij Bujalski.

Ostrovia zrównała się punktami z Meblotapem, ale nie zepchnęła go z ósmego miejsca w tabeli. Jeśli tyle samo punktów co chełmianki będzie miał BS Sure Shot Wołomin (z którym grają w najbliższą sobotę u siebie), to najprawdopodobniej je wyprzedzi, bo wygrał z nimi w pierwszej rundzie różnicą 20 pkt.

Dzisiaj Meblotap gra w Chełmie o godzinie 17 rewanżowy mecz w Pucharze Polski z Aquaparkiem Polkowice. Wstęp na to spotkanie jest bezpłatny.