Wisła Płock - Warmia Grajewo 2:1

Piłkarze Warmii Grajewo w sobotę kontrolnie rzucili się na głębsze wody. W Płocku tylko nieznacznie ulegli pierwszoligowej Wiśle
W zespole Mirosława Jabłońskiego zabrakło kilku znanych piłkarzy (Marcina Wasilewskiego, Ireneusza Jelenia, Andrzeja Kobylańskiego, Nikołaja Branfiłowa, Emanuela Ekwueme czy Dariusza Gęsiora), ale i tak przebieg pierwszej połowy tego sparingu należy uznać za zaskakujący. Co prawda, prowadzenie szybko zdobyli gospodarze, lecz później - przed przerwą - okazje bramkowe stwarzali tylko grajewianie.

- Wydaje mi się, że gola dla Wisły też nie było - relacjonuje dyrektor Warmii Janusz Szumowski. - Peszko pięknie uderzył z około 25 metrów od naszej bramki, ale piłka odbiła się od poprzeczki, ziemi i wyszła w pole. Później przejęliśmy inicjatywę na boisku. Szkoda, że graliśmy nieskutecznie, bo mogliśmy się pokusić o prawdziwą niespodziankę.

W 27. min pojedynku jeden z najlepszych piłkarzy w zespole gości, Jacek Paczkowski, przeprowadził atak lewą stroną boiska. Po jego dośrodkowaniu Paweł Surynowicz pokonał Jakuba Wierzchowskiego. Podobną okazję - również po akcji lewego pomocnika Warmii - miał Piotr Grabowski, ale jego uderzenie było zbyt lekkie. Pojedynek z Wierzchowskim przegrał ponadto Tomasz Radziński.

Radziński próbował jeszcze zaskoczyć bramkarza Wisły na początku drugiej połowy pojedynku. - Tym razem lepiej byłoby, gdyby oddał piłkę do bardzo dobrze ustawionego Surynowicza - opowiada Szumowski. - Później zespół z Płocka osiągnął wyraźną przewagę i w pełni zasłużył na bramkę, która padła w końcówce meczu.

Po rzucie rożnym Wahan Geworgian pokonał Sylwestra Janowskiego.WISŁA PŁOCK - WARMIA-MLEKPOL GRAJEWO 2:1 (1:1)

Bramki: Peszko (10.), Geworgian (84.) - Surynowicz (27.)

Wisła: Wierzchowski (46. Kapsa) - Jurkowski, Duda, Janus, Jakubowski, Peszko, Terlecki, Vileniskis (60. Geworgian), Kondev (60. Matusiak), Geworgian (46. Romuzga), Matusiak (46. Mierzejewski).

Warmia: Janowski - Jóźwiak, Wincel, Kołłątaj, Kłosowski - Połoszczak (80. Groblica), Grabowski (46. Mirva), Walukiewicz (85. Jackiewicz), Paczkowski (65. Grabowski) - Surynowicz (70. Strózik), Radziński.