Sport w skrócie

PIŁKA NOŻNA

SPARINGI TRZECIOLIGOWCÓW. Hutnik u siebie zagra z liderem małopolskiej III ligi Stalą Rzeszów (sb. g. 12). Pozostałe nasze drużyny rozegrają sobotnie sparingi na wyjeździe. Górnik Wieliczka w Jaworznie spotka się ze Szczakowianką, a Proszowianka w Kazimierzy Wielkiej z tamtejszą Spartą. Sandecja na dwa składy zagra w Dębicy z RKS Radomsko. Spotkanie Wisły II z Polonią Bytom zostało przełożone (prawdopodobnie na środę).

Snowboard

Jagna Kolasińska-Marczułajtis (AZS AWF Kraków Zakopane) zajęła jedenaste miejsce w slalomie gigancie równoległym snowboardowych zawodów Pucharu Świata rozgrywanych w Sapporo-Makomanai. Zwyciężyła Szwajcarka Daniela Meuli. W eliminacjach Kolasińska-Marczułajtis przegrała z Austriaczką Doris Guenther, która zaszła aż do finału, ulegając w nim Szwajcarce.

Lekkoatletyka

Halowe MP .W sobotę w Spale rozpoczynają się lekkoatletyczne halowe mistrzostwa Polski. Dla wielu zawodników są jedną z ostatnich szans na uzyskanie minimum PZLA na halowe mistrzostwa świata w Budapeszcie (7-8 marca). Z tej szansy musi skorzystać skoczek wzwyż Aleksander Waleriańczyk (WKS Wawel), który skoczył w tym sezonie 226 cm (minimum PZLA - 228 cm). W zawodach wystartują też m.in. sprinter Marcin Nowak (AZS AWF Kraków) oraz płotkarka Agnieszka Frankowska (WKS Wawel).