Sport.pl

Mistrzostwa Podkarpacia w narciarstwie alpejskim

NARCIARSTWO ALPEJSKIE. Narciarze UKN Laworta Ustrzyki Dolne okazali się najlepsi w mistrzostwach Podkarpacia w narciarstwie alpejskim, które odbyły się na trasie "Gromadzyń" w Ustrzykach Dolnych.
W pierwszym dniu ponad 120 zawodników rywalizowało w slalomie gigancie. Następnego dnia 111 narciarzy rywalizowało w slalomie. Zawodnicy mieli bardzo dobre warunki pogodowe, a konkurencje odbywały się na znakomicie przygotowanej trasie.

Najlepszym klubem na Podkarpaciu okazał się UKN "Laworta" Ustrzyki Dolne. Zawody dla części zawodników były doskonałym przetarciem przed startem w najważniejszej imprezie dla młodzieży tj. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Szczyrku. Natomiast dla wiekszości był to najważniejszy start w tym sezonie.

W klasyfikacji klubowej zarówno w slalomie jak i slalomie gigancie zwyciężyli zawodnicy UKN Laworta Ustrzyki Dolne przed MKN Jasło i RKN Sport-Partner Rzeszów.

Organizatorami imprezy byli: Podkarpacki Okręgowy Związek Narciarski w Ustrzykach Dolnych, PPHU "ABM" - Bronisław Mrugała w Ustrzykach Dolnych, UKN "Laworta" w Ustrzykach Dolnych, Urząd Miejski w Ustrzykach Dolnych, Ustrzycki Dom Kultury w Ustrzykach Dolnych, SMSiR "Alpejczyk" Ustrzyki Dolne.

Wyniki:

slalom

młodzicy (rocznik 1991/92): 1. Maciej Kwaśny (Sport-Partner Rzeszów) 1:21,89 - łączny czas dwóch przejazdów; 2. Dawid Bajda (Laworta Ustrzyki Dolne) 1:24,42; 3. Wiktor Konopelski (Laworta) 1:26,16;

młodziczki (rocznik 1991/92): 1. Marta Szukalska (Laworta) 1:26,71 - łączny czas dwóch przejazdów; 2. Roksana Jarosiewicz (Laworta) 1:33,81; 3. Anna Mazur (Laworta) 1:36,80;

juniorzy młodsi (rocznik 1989/90): 1. Wojciech Kwiatek (Sport-Partner) 1:15,59 - łączny czas dwóch przejazdów; 2. Grzegorz Waltoś (Sport-Partner) 1:17,81; 3. Mateusz Konopelski (Laworta) 1:26,93;

juniorki młodsze (rocznik 1989/90): 1. Katarzyna Sowińska (Sport-Partner) 1:47,88 - łączny czas dwóch przejazdów; 2. Joanna Budziak (MKN Jasło) 1:52,41; 3. Gabriela Kopeć (MKN Jasło) 1:56,35;

juniorzy (rocznik 1984-88): 1. Marcin Wilczkiewicz (Laworta) 1:15,68 - łączny czas dwóch przejazdów; 2. Krystian Siteń (WSIiZ Rzeszów) 1:21,95; 3. Maciej Rauer (Laworta) 1:22,24;

juniorki (rocznik 1984-88): 1. Justyna Dziedzicka (MKN Jasło) 1:30,17 - łączny czas dwóch przejazdów; 2. Agnieszka Powroźnik (MKN Jasło) 1:30,27; 3. Anna Jędrzejec (Laworta) 1:45,76;

seniorzy (rocznik 1983 i starsi): 1. Zygmunt Bobko (Polna Przemyśl) 1:27,53 - łączny czas dwóch przejazdów; 2. Paweł Gmyrek (Sport-Partner) 1:27,99; 3. Paweł Dacyl (MKN Jasło) 1:28,16;

seniorki (rocznik 1983 i starsze): 1. Beata Dacyl (MKN Jasło) 1:40,06 - łączny czas dwóch przejazdów; 2. Katarzyna Mucha 1:51,82;

slalom gigant

chłopcy młodsi (rocznik 1995 i młodsi): 1. Denis Mucha (Laworta) 0:23,47; 2. Bartosz Bobko (Laworta) 0:25,47; 3. Antoni Tkacz (Laworta) 0:26,40;

dziewczęta młodsze (rocznik 1995 i młodsze): 1. Patrycja Śliwiak (Laworta) 0:22,03; 2. Paulina Dacyl (MKN Jasło) 0:46,00;

juniorzy młodsi (rocznik 1989/90): 1. Wojciech Kwiatek (Sport-Partner) 1:23,18 - łączny czas dwóch przejazdów; 2. Mateusz Konopelski (Laworta) 1:28,23; 3. Silvio Silvestri (Laworta) 1:30,21;

juniorki młodsze (rocznik 1989/90): 1. Katarzyna Sowińska (Sport-Partner) 1:28,38 - łączny czas dwóch przejazdów; 2. Joanna Budziak (MKN Jasło) 1:54,75; 3. Gabriela Kopeć (MKN Jasło) 1:55,13;

juniorzy (rocznik 1984-88): 1. Marcin Wilczkiewicz (Laworta) 1:21,86 - łączny czas dwóch przejazdów; 2. Paweł Miłto (Laworta) 1:23,09; 3. Maciej Rauer (Laworta) 1:26,03;

juniorki (rocznik 1984-88): 1. Jolanta Woźniak (UKS Gorlice) 1:24,78 - łączny czas dwóch przejazdów; 2. Paulina Pętkowska (Laworta) 1:30,07; 3. Agnieszka Powroźnik (MKN Jasło) 1:30,32;

seniorzy (rocznik 1983 i starsi): 1. Grzegorz Siteń (WSIiZ Rzeszów) 1:24,76 - łączny czas dwóch przejazdów; 2. Józef Gudzelak (Polna) 1:24,83; 3. Tomasz Plezia (Laworta) 1:24,95;

seniorki (rocznik 1983 i starsze): 1. Beata Dacyl (MKN Jasło) 0:52,81; 2. Katarzyna Mucha (Laworta) 0:57,19; 3. Dorota Jagielczuk (Laworta) 1:15,14.