Ukraińscy piłkarze w Tomasovii

Dwóch ukraińskich pomocników Karpat II Lwów będzie grało wiosną w zespole Tomasovii Tomaszów Lubelski. W klubie czekają już tylko na licencje obu piłkarzy
Jeden to Aleksiej Dunin (24-letni defensywny pomocnik), a drugi Bohdan Głuszko (23 lata, ofensywny pomocnik). Wczoraj klub z Tomaszowa wysłał do Polskiego Związku Piłki Nożnej pisma w sprawie uzyskania certyfikatów dla obu piłkarzy na grę w polskiej lidze.

- W poniedziałek dotarły do nas dwie umowy ze Lwowa podpisane przez szefów Karpat - informuje wiceprezes Tomasovii Stanisław Pryciuk. - Teraz PZPN musi skierować pismo do Federacji Piłkarskiej Ukrainy w sprawie obu graczy. Sądzimy, że w tym tygodniu będziemy mieli już przyznane licencje. Chcemy też mieć u siebie innego zawodnika Karpat Walerija Tryłkę. Ma 21 lat, jest napastnikiem, bardzo dobrze pokazał się w ostatnim meczu kontrolnym z lubelskim Motorem, strzelił pierwszego gola. Poza Ukraińcami zostają u nas Jan Rochecki z Pogoni Leżajsk i Bogdan Pieniążek z Wisłoki Dębica.

Najbliższy sparing tomaszowianie zagrają jutro o 12 w Rawie Ruskiej z miejscowym FK, a w sobotę we Lwowie spotkają się z Karpatami II.