Siatkówka. Juniorzy Delic Pol AZS mistrzami Śląska

Siatkarze Delic-Polu Norwida AZS zostali mistrzami Śląska wśród juniorów. Turniej finałowy przez trzy dni rozgrywany był w Gliwicach. Podopieczni trenera Adama Kowalskiego spisali się w nim rewelacyjnie i wygrali przez nikogo nie zagrożeni.

W pierwszym meczu Delic-Pol pokonał UKS Tarnowskie Góry 3:0 (25:20, 25:20, 25:18). W półfinale częstochowianie zmierzyli się z Górnikiem Radlin. Wygrali 3:1 (18:25, 25:19, 25:21, 25:15) i był to jedyny set, który stracili w trzech spotkaniach. W niedzielnym finale juniorzy AZS zdeklasowali Rafako Racibórz 3:0, wygrywając pierwszego seta do 19, drugiego do 12, a trzeciego do 9!

- Byliśmy zespołem, który zdecydowanie odstawał poziomem od innych - mówi trener Adam Kowalski. - Praktycznie nie było problemu z żadnym z rywali. Cieszymy się bardzo, że znów jesteśmy najlepsi na Śląsku.

Po zakończeniu turnieju zawodnicy oraz trener otrzymali dyplomy, medale i statuetki. Szczególnym wyróżnieniem może pochwalić się siatkarz AZS Allassane Guindo. Został wybrany na najpopularniejszą osobę zawodów.

Teraz zawodnicy Delic-Polu awansowali do ogólnopolskich eliminacji. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski juniorów odbędzie się w dniach 27-29 lutego w Częstochowie. Wezmą w nim udział drużyny z województw: lubuskiego, opolskiego, dolnośląskiego i śląskiego.

Delic-Pol Norwid AZS: Maciej Kordysz, Michał Żuk, Piotr Skrok, Andrzej Gościniak, Miłosz Engel, Erwin Woźniak, Bartosz Sufa (libero) - Marcin Tlałka, Kamil Sekuła, Daniel Saczko, Allassane Guindo, Bartosz Janeczek.