CCC Aquapark Polkowice - Meblotap AZS Chełm 83:79

EKSTRAKLASA KOSZYKAREK. Po zwycięstwie z Meblotapem AZS-em Chełm trener CCC Aquapark Polkowice Wojciech Spisacki zapewnia, że jego zespół nie spadnie przed fazą play off poniżej czwartej pozycji.

W ekipie trenera Spisackiego zabrakło kontuzjowanej Agnieszki Pałki i dlatego od początku dość wyraźna była przewaga fizyczna koszykarek z Chełma. Jak się jednak później okazało, gra bez centra w wykonaniu polkowiczanek zupełnie zaskoczyła trenera Antoniego Bujalskiego. Koszykarki CCC Aquaparku grały bardzo szybko, o wiele za szybko dla rywalek. Poza tym polkowiczanki skuteczne były w ataku i niezwykle agresywne w obronie. Dzięki temu szybko uzyskały kilkupunktową przewagę, której skutecznie broniły do połowy trzeciej kwarty.

Wówczas jednak zaczęła przynosić rezultaty zmiana taktyki gości. Bujalski nakazał zmianę obrony ze strefowej na indywidualną. Zawodniczki gości broniły bardzo daleko od własnego kosza i wkrótce nasze zawodniczki zaczęły popełniać błędy. Polkowiczanki próbowały dogrywać pod kosz do Ilony Jasnowskiej, ale akcje te zupełnie nie wychodziły i w 36. minucie Meblotap objął prowadzenie 72:70. Jak się później okazało był to jedyny taki moment w meczu. Ciężar gry wzięła na siebie Anna Marczewska i dzięki jej niekonwencjonalnym zagraniom zespół gospodarzy zdobywał kolejne punkty. Chełmianki nie wytrzymały psychicznie końcówki. Przy stanie 81:77, na ponad minutę przed końcem, w ataku faulowała Olga Muraszkina i nie dość, że straciła ważną piłkę, to jeszcze musiała zejść z parkietu, bo było to jej piąte przewinienie. Chwilę później rozpaczliwą i skazaną na niepowodzenie szarżę Marczewskiej zakończył gwizdek, bo odepchnięta została ustawiająca podsłonę Agata Nowacka, która nie pomyliła się z linii rzutów wolnych.

- Zaczynam marzyć o tym, żeby mieć sześć lub siedem zawodniczek, na które można stawiać w ciemno - narzekał po meczu trener Bujalski. - Pozytywne jest to, że gramy już lepiej. Nie chcę oceniać, czy to dobrze czy źle, że doszło w trakcie sezonu do roszad personalnych. Mam zamiar w Chełmie popracować parę lat i muszę zbudować zespół. Dlatego szukamy najodpowiedniejszych graczy.

Wojciech Spisacki przyznał, że obawiał się tego meczu. - U nas szwankowała asekuracja w momencie, gdy przegrywaliśmy pojedynki jeden na jeden - mówił Spisacki. - Zwycięstwo w praktyce oznacza, że nie zajmiemy przed play off miejsca gorszego niż czwarte.

Kwarty: 24:21, 24:20,16:19, 19:19

CCC Aquapark: Marczewska 24, Koryzna 21(1), Nowacka 17 (1), Kłosińska 6, Stempniewicz 5 oraz Jasnowska 10 i Waligórska 0.

Meblotap AZS: Szyćko 24 (4), Piątkowska 19, Proshchenko 11 (2), Murashkina 8, Trimble 2 oraz Adams 11 (1), Pietraś 4, Górzyńska 0, Cybula 0.

Pozostałe wyniki: Lotos VBW Clima Gdynia - BS Sure Shot Wołomin 119:48; Cukierki Odra Brzeg - Ostrovia Ostrów Wlkp.67:60; Stary Browar AZS Poznań - Wisła Can-Pack Kraków 73:55; PZU Polfa Pabianice - ŁKS Lotto Łódź 90:67.