Tłoki Gorzyce - Kolporter Korona Kielce 2:1

PIŁKA NOŻNA. SPARING. Kolejne zwycięstwo Tłoków w meczu kontrolnym. Tym razem podopieczni Marka Motyki pokonali wicelidera małopolskiej grupy III ligi, Kolportera Koronę Kielce.
Obie drużyny, mimo, że grały na ośnieżonym boisku, stworzyły niezłe widowisko. Od początku spotkania stroną przeważającą byli gorzyczanie. Już w trzeciej minucie w zamieszaniu pod bramką Kolportera najsprytniejszy okazał się Anatolij Ławryszyn, który piłkę odbitą przez kieleckiego bramkarza Przemysława Mierzwę skierował do bramki. Dwadzieścia minut później było już 2:0 dla Tłoków. Po szybkiej kontrze gorzyczan błąd popełnił Mierzwa, który zbyt daleko wyszedł z bramki i minął się z piłką. Tą przejął Ławryszyn, który podał do Dariusza Solnicy. Nowy napastnik Tłoków strzelił z 15 metrów, a zmierzającą do bramki piłkę ręką wybił Nakielski. Karnego na drugą bramkę zamienił Solnica.

Od tego momentu odważniej zaczęli grać kielczanie. W 36. minucie szarżującego w polu karnym Rafała Wójcika nieprzepisowo powstrzymał bramkarz Tłoków Krzysztof Petrykowski i sędzia podyktował kolejną "jedenastkę", tym razem dla Kolportera. Karnego wykorzystał Arkadiusz Bilski i do przerwy Tłoki prowadziły 2:1.

W drugiej połowie kielczanie za wszelką cenę chcieli doprowadzić do remisu, ale nie mogli poradzić sobie z dobrą grą gorzyckich obrońców oraz bramkarza Krzysztofa Pyskatego. W końcówce meczu podopieczni Marka Motyki mogli przypieczętować zwycięstwo kolejnymi bramkami, jednak najpierw Wojciech Fabianowski trafił w słupek, a po chwili stuprocentowej okazji nie wykorzystał Krzysztof Sobieraj.