Sparing: Kolporter Korona - Tłoki Gorzyce 1:2

Drugiej porażki w meczach kontrolnych doznali piłkarze Kolportera Korona. Na zakończenie obozu w Dębicy kielczanie ulegli drugoligowym Tłokom Gorzyce 1:2.
W zespole trenera Marka Motyki zagrali dobrze znani w Kielcach bramkarz Krzysztof Pyskaty, wychowanek Korony Krzysztof Sobieraj, były napastnik KSZO Ostrowiec Dariusz Solnica, który po rundzie jesiennej był w kręgu zainteresowań szkoleniowca Kolportera Korona. Do tego znajomi z KSZO: Piotr Bański, Tomasz Szmuc, Bogusław Pacanowski i Krystian Lebioda oraz inni byli gracze Korony Krzysztof Złotek, Wojciech Fabianowski i znany z gry jeszcze w kieleckich Błękitnych Marek Kusiak.

To towarzystwo już w 3. minucie objęło prowadzenie. Po rzucie wolnym Tłoków kieleccy obrońcy przysnęli i Anatolij Ławryszyn wykorzystał trzecią dobitkę. W 23. minucie było już 0:2. Swoim zwyczajem bramkarz Przemysław Mierzwa wdał się w drybling przed polem karnym i stracił piłkę. Napastnik strzelił do pustej bramki, a piłkę z linii bramkowej ręką wybił Marek Gołąbek. Karnego wykorzystał Solnica. Również z "jedenastki" padła kontaktowa bramka dla kielczan -podyktowaną za faul na Rafale Wójciku wykorzystał Arkadiusz Bilski.

Kielczanie zagrali tylko bez kontuzjowanego Dariusza Mielca, a bramkarz Mariusz Stawarz dostał wolne, bo grał w dwóch pierwszych sparingach. Młody pomocnik Igloopolu Dębica Marcin Juszkiewicz, który też wystąpił w tym sparingu, nie zagra w kieleckiej drużynie, bo kadra zespołu jest zamknięta. Jedynym, którego transfer jeszcze będzie załatwiany, to Klaudiusz Łatkowski, w sprawie którego dzisiaj odbędą się rozmowy działaczy Kolportera Korona i KSZO.

Kolejny mecz kontrolny kielczanie rozegrają w środę u siebie. Pierwotnie rywalem miała być Ceramika Opoczno, ale po przeniesieniu tej drużyny do Ostrowca zrezygnowano z tego sparingu. Prawdopodobnie rywalem Kolportera Korona będzie któryś zespół z kieleckiej okręgówki.

Kolporter Korona: Mierzwa - Kuzera, Gołąbek, Nakielski, Rutka - Cichoń, Bilski, Małocha, Kaźmierczak - Bajera, Wójcik oraz Wróblewski, Thiede, Hermes, Frankiewicz, Zabłocki, Michalski, Łatkowski, Kajda, Juszkiewicz, Piwowarczyk