Kolejne sparingi Amiki Wronki

Wronczanie w sobotę pokonali 2:1 Kujawiaka Włocławek i przegrali 1:2 z Zagłębiem Lubin.
Tylko w dwóch z dotychczasowych meczów piłkarze z Wronek nie stracili gola. - Koniec z taką grą. Będziemy kłaść szczególny nacisk na odpowiedzialne pilnowanie piłkarzy rywali - zapowiada trener Ćmikiewicz.

Oprócz Tomasza Dawidowskiego, który wciąż nie może kopać piłki, tym razem nie zagrał chory Veselin Djoković. Na pozycji ostatniego obrońcy zastąpił go Jarosław Bieniuk. Problemem Amiki powoli stają się rzuty karne - na początku pojedynku z Zagłębiem "jedenastkę" przestrzelił Marek Zieńczuk. To już trzeci karny nie wykorzystany w ostatnim czasie przez Amicę - poprzednimi niefortunnymi strzelcami byli Zbigniew Grzybowski i Arkadiusz Bąk.

W Amice wystąpiło czterech zawodników powołanych przez trenera Pawła Janasa na zgrupowanie kadry narodowej w Hiszpanii: Paweł Kryszałowicz, Marek Zieńczuk, Marcin Burkhardt i Jarosław Bieniuk. Ponieważ reprezentacja Polski, podobnie jak Amica, będzie na zgrupowaniu w Chiclana de la Frontera, cała czwórka zobaczy się z kolegami z Amiki 24 lutego po przylocie wronieckiej ekipy do Hiszpanii. We wcześniejszych sparingach z Groclinem Grodzisk i Koroną Kielce Amica będzie sobie musiała poradzić sobie bez nich.

Amica Wronki - Kujawiak Włocławek 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 M. Burkhardt (9.), 2:0 Bednarek (47.), 2:1 Abbott (75.)

Amica: Mielcarz - Skrzypek, Dziewicki, Łożyński (70. F. Burkhardt) - Bartczak, Kowalczyk, Kucharski, M. Burkhardt, Bednarek - Dembiński, Tarnowski (72. Bieniek)

Amica Wronki - Zagłębie Lubin 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Sobociński (37.), 1:1 Niciński (52.), 1:2 Niciński (66.)

Amica: Szamotulski - Wojtkowiak, Bieniuk, Dudka - Sawala (70. Gaca), Dżikija, Sobociński, Bąk (80. F. Burkhardt), Zieńczuk - Kryszałowicz, Grzybowski.