Kolporter Kielce - Sośnica Gliwice, sobota godz. 16

Kolejny zespół walczący o miejsce w czołowej szóstce ekstraklasy będzie w sobotę rywalem piłkarek ręcznych Kolportera. O godz. 16 kielczanki podejmować będą Sośnicę Gliwice.
Przed dwoma tygodniami Kolporter podejmował walczącą o pierwszą szóstkę Zgodę Ruda Śląska. Zwycięstwo gości 30:22 bardzo przybliżyło ten zespół do grona drużyn, które po rundzie zasadniczej walczyć będą o medale. Zgoda wyprzedziła wówczas Sośnicę, dlatego jeśli ekipa z Gliwic myśli o miejscu w pierwszej szóstce, nie może sobie już pozwolić na porażkę.

Kielczankom bardzo przydałoby się zwycięstwo, bowiem po kolejnych porażkach spadły już na 10. pozycję w tabeli i będącą już w strefie spadkowej 11. Gościbię Sułkowice wyprzedzają tylko jedną bramką w bezpośrednim dwumeczu.

Dariusz Dworaczyk, trener Kolportera, nadal ma jednak duże kłopoty personalne. Nie wiadomo, kiedy do drużyny wróci lecząca kontuzję Natalia Artsiomenka. Brak rozgrywających aż nadto widać w ostatnich spotkaniach kielczanek.

W sobotę o punkty nie będzie łatwo, bo Sośnica ma w składzie kilka niezłych zawodniczek - rozgrywające Irinę Latyszewską, Ewę Jarzynę, skrzydłową Grażynę Hanysek czy bramkarkę Iwonę Łącz. Przeciwko byłym koleżankom z drużyny zagra Joanna Dworaczyk, która przed tym sezonem przyszła do Kolportera właśnie z Sośnicy.

Wydaje się, że to ostatnia szansa kielczanek na punkty w rundzie zasadniczej. Po meczu z Sośnicą w dwóch ostatnich spotkaniach Kolporter zmierzy się bowiem z zespołami z czołówki tabeli - w Jeleniej Górze z Vitaralem Jelfa i w Kielcach z Natą AZS AWFiS Gdańsk.

Pozostałe mecze

Nata AZS AWFiS Gdańsk - Vitaral Jelfa Jelenia Góra, Piotrcovia Piotrków Trybunalski - AZS AWF Katowice, EB Start Elbląg - Meble Ryś Gościbia Sułkowice, Mercus Zagłębie Lubin - Zgoda Ruda Śląska, Bystrzyca Lublin - Łącznościowiec Szczecin