Dwie porażki

Kolejne mecze kontrolne rozegrali lubelscy III-ligowcy. LKP Motor przegrał w Stalowej Woli ze Stalą 0:4, a Tomasovia Tomaszów Lubelski uległa w Nowej Sarzynie miejscowej Unii 0:1.
W spotkaniu z IV-ligowcem w drużynie Tomasovii nie grali Jacek Paszkiewicz i Jarosław Korzeń (obowiązki zawodowe) oraz Ukrainiec Aleksiej Dunin (narzeka na lekki uraz). Testowani byli za to napastnik Karpat Lwów Witalij Tryłko oraz pomocnik Łady Biłgoraj Piotr Kwieciński.

- Pierwszy z nich pokazał się z dość dobrej strony, po drugim było widać zaległości treningowe - mówi trener Tomasovii Tomasz Orłowski. - W nowym sezonie na pewno będą u nas grali Bogdan Pieniążek, Jan Rochecki, Bohdan Gałuszko i Dunin. Być może uda się pozyskać jeszcze jednego zawodnika ze Wschodu. Nie dogadaliśmy się jednak z Tomaszem Walatem i Krzysztofem Dominem ze Stali Rzeszów.

UNIA NOWA SARZYNA 1 (0)

TOMASOVIA TOMASZÓW LUBELSKI 0

BRAMKAUnia: Strzelecki (87.).

SKŁAD

Tomasovia: Waśkiewicz - Bilewicz, Pieniążek, Wachowicz, Rochecki - Kwieciński, Misiewicz, Głuszko, Świderek - Łuc, Tryłko. Grali po przerwie: Anioł, Droździel, Żurawski, Malec, Gęśla, Iwanicki.Ślizgawka

Z różnych przyczyn w drużynie Motoru w pojedynku ze Stalą Stalowa Wola nie mogli grać Armand Palica, Konrad Nowak, Piotr Prędota i Artur Ryczek.

Zdecydowanie lepiej na śliskim boisku prezentowali się gospodarze, którzy zwyciężyli 4:0.

- Nasz występ ograniczał się do utrzymania równowagi - mówi trener Motoru Grzegorz Komor. - O jakiejkolwiek grze nie mogło być w tym momencie mowy. Na szczęście poza drobnymi otarciami i stłuczeniami nikomu nic się nie stało. O śliskości boiska świadczy fakt, że nawet sędziowie mieli problemy z równowagą. Takie problemy były zaś obce piłkarzom gospodarzy. W tej sytuacji nie chcę oceniać spotkania pod względem taktycznym, rozliczać zawodników z realizacji złożeń. Już dziś czekamy na rewanż na zielonej murawie. Jeśli ponownie z nami wygrają - to są od nas lepsi. Kolejny sparing w najbliższą sobotę z Tomasovią.

- Podeszliśmy do tego spotkania bardzo ambitnie i poważnie - wyjaśnia kierownik Stali Jerzy Hnatkiewicz. - Istnieją różne metody pomocne utrzymaniu się w butach piłkarskich na śliskiej nawierzchni. Jedną z nich są wkręcane specjalne śruby w korki.STAL STALOWA WOLA 4 (1)

LKP MOTOR LUBLIN 0

BRAMKI

Stal: Radawiec (27.), Dziuba (52.), Bieńko (65.), Woźniak (77.).

SKŁAD

Motor: Sejud - Maciejewski, Różański, Golisz, Szynkaruk - Syroka, Kucharski, Maziarz, Zajączkowski - Koczon, Popławski. Po przerwie grali: Chmura, Żmuda, Kubiak, Ptaszyński i Malesa.

Inne wyniki: Pogoń Leżajsk - Granica Lubycza Królewska 5:1 (3:1); Stal II Stalowa Wola - Janowianka Janów Lubelski 2:9 (0:3).