Hokeiści TKH/Nesty rozgromili GKS Katowice 8:2

To najwyższe zwycięstwo torunian na Tor-Torze w tym sezonie

Pierwszą tercję torunianie wygrali 4:0, choć tak naprawdę równie dobrze, mogliby ją w podobnym stosunku przegrać. Zaskakujące były bowiem pierwsze minuty pojedynku, w których katowiczanie, wykorzystując niefrasobliwość w obronie gospodarzy, stworzyli kilka bardzo groźnych sytuacji podbramkowych.

Okazji sam na sam nie wykorzystali Adrian Labryga, Marek Pohl i Rafał Plutecki. Wszyscy zostali powstrzymani przez Łukasza Kiedewicza, który rozegrał kolejny doskonały mecz w bramce TKH/Nesty. To nie były jedyne dobre sytuacje GKS. W 13 minucie toruński golkiper w sobie tylko znany sposób obronił dwa strzały z najbliższej odległości Wojciecha Majkowskiego.

Znacznie większą skutecznością wykazali się gospodarze. W 10 minucie pierwszego gola dla TKH/Nesty zdobył Wojciech Wojtarowicz strzałem z niebieskiej linii. Wychowanek Unii/Dworów Oświęcim w ostatniej minucie pierwszej części meczu zdobył także czwartą bramkę dla torunian. Wcześniej dwoma trafieniami w ciągu kilkudziesięciu sekund popisał się Jarosław Dołęga, a pierwszego z nich strzelił, gdy toruńska drużyna grała w liczebnym osłabieniu. Była to kopia bramki z finału Pucharu Polski, tyle że w tej sytuacji rolę podającego spełnił Karol Piotrowski.

Kolejne tercje były już formalnością. Podopieczni Bogdana Wawrzyńskiego dominowali wyraźnie, choć nie grali już tak skutecznie. W drugiej części rezerwowego bramkarza GKS Tomasza Kowalczyka (Marek Batkiewicz zrezygnował z gry po I tercji) zdobyli Robert Suchomski i Przemysław Bomastek, dobijając strzały najpierw Aleksieja Pieczonkina (zaliczył wczoraj dwie asysty i bramkę), a potem Bartosza Orła.

Wydawało się, że po raz pierwszy w tym sezonie torunianie wygrają do zera. Niestety w ostatniej tercji chwilę słabości w obronie TKH/Nesty wykorzystali Milan Furo i Tomasz Mirocha zdobywając w ciągu niespełna dwóch minut honorowe bramki dla GKS.

TKH/NESTA TORUŃ - GKS KATOWICE 8:2 (4:0, 2:0, 2:2)

Bramki: 1:0 Wojtarowicz (10.), 2:0 Dołęga (15.), 3:0 Dołęga (16.), 4:0 Wojtarowicz (20.), 5:0 Suchomski (25.), 6:0 Bomastek (39.), 7:0 Chrzanowski (43.), 7:1 Furo (45.), 7:2 Mirocha (46.), 8:2 Pieczonkin (54.)

TKH/Nesta: Ł. Kiedewicz - Gromow, Korczak, Wojtarowicz, Orzeł, Bomastek - Piotrowski, Pieczonkin, Proszkiewicz, Suchomski, Dołęga - Janczarek, Chrząstek, Nikiel, Chrzanowski, S. Kiedewicz

Kary: TKH/Nesta 6 min, GKS 16 min

Inne wyniki:

GKS Tychy - Unia/Dwory Oświęcim 2:4 (1:1, 1:1, 0:2), KTH Krynica - Orlik Opole 5:7 (2:3, 2:2, 1:2), Wojas/Podhale Nowy Targ - Stoczniowiec Gdańsk 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)