Sparing: Stasiak KSZO Celsa - Polonia Warszawa 4:2

Piłkarze Stasiaka KSZO Celsa Ostrowiec pokonali Polonię Warszawa 4:2 (0:2) w meczu kontrolnym rozegranym na Rawszczyźnie. - Strzelić cztery bramki pierwszoligowcom, którzy grali w optymalnym składzie, to jest powód do zadowolenia - cieszył się trener Mariusz Łaski.

Szkoleniowiec zadowolony był nie tylko z wyniku, ale i z gry swoich podopiecznych. Zwłaszcza po przerwie zagraliśmy z dużą determinacją i przeprowadzaliśmy niezłe akcje. Fajnie też, że mimo wczesnej pory przyszło na mecz tak wielu kibiców - dodał trener. Spotkanie na Rawszczyźnie oglądało blisko półtora tysiąca widzów. Część z nich nieprzychylnie - gwizdami i wyzwiskami - przyjęła zawodnika Polonii Piotra Stokowca, który blisko rok temu odszedł z KSZO po słynnej "ostrowieckiej grypie".

W pierwszej połowie na boisku dominowali goście. - Grali czterema obrońcami i mieli nieźle broniącego na przedpolu bramkarza. Stosowali pressing na naszej połowie, z którym nie mogliśmy sobie poradzić - opowiadał Łaski. Polonia szybko objęła prowadzenie - już w 5. minucie po strzale Pawła Sobczaka, który pół godziny później podwyższył rezultat.

W drugiej połowie sytuacja się odwróciła. - Przed przerwą graliśmy pod wiatr, a po zmianie stron jego podmuchy nam sprzyjały. Postawiliśmy wszystko na jedną kartę. Zaatakowaliśmy i nie schodziliśmy z połowy Polonii. Graliśmy agresywniej, panowaliśmy w środku boiska i atakowaliśmy bokami. Nieźle to wyglądało - chwalił zespół trener. Efektem niezłej gry były dwie bramki zdobyte przez Arkadiusza Sojkę (w 70. i 75. minucie) oraz trafienia Arkadiusza Maciejewskiego (60.) i samego prezesa Mirosława Stasiaka (67.).

Pierwszy raz ostrowieckim kibicom zaprezentował się bramkarz Robert Gubiec. - Udowodnił, że jest w dobrej formie. Przed przerwą obronił trzy groźne sytuacje - oceniał Łaski. Stasiak KSZO Celsa zagrał bez narzekających na drobne urazy Tomasza Drąga, Waldemara Przysiudy i Tomasza Feliksiaka oraz Dariusza Mrózka, który miał egzaminy na uczelni.

Kolejny sparing zespół z Ostrowca zagra w sobotę z GKS Bełchatów, najprawdopodobniej na Rawszczyźnie o godz. 12.

Stasiak KSZO Celsa

I połowa: Gubiec - Gostyński, Lenart, Janicki - Preis, Sobczyński, Majda, Kacprzak, Kaczmarek - Bała, Podstawek

II połowa: Witkowski - Janicki, Czerbniak, Wieprzęć - Preis, Miklosik, Bednarczyk, Maciejewski, Kaczmarek - Sojka, Stasiak