Sparing: Kolporter Korona - Resovia 5:0

Wysokim zwycięstwem 5:0 nad Resovią zakończył się pierwszy na obozie w Dębicy sparing piłkarzy Kolportera Korona. Hat trickiem popisał się nowy nabytek kieleckiego zespołu Rafał Wójcik, a trener Dariusz Wdowczyk testował kolejnego nowego zawodnika
Szczególnej urody była zwłaszcza pierwsza bramka zdobyta przez Wójcika w 19. minucie przewrotką. - Przepiękny gol, rzadko się takie ogląda - chwalił Dariusz Wdowczyk, trener Kolportera Korona. Pozostałe dwie bramki Wójcik zdobył w końcówce meczu - w 86. i 89. minucie. Drugiego gola dla Kolportera Korona zdobył inny pozyskany w przerwie zimowej napastnik - Piotr Bajera (25.). Oba padły po podaniach trzeciego kieleckiego napastnika Wojciecha Małochy, który w 28. minucie sam też wpisał się na listę strzelców.

Sparing z Resovią był podobny do ligowego meczu z jesieni między tymi zespołami - wtedy w Rzeszowie kielczanie wygrali 3:0. - Teraz też zagraliśmy bardzo dobrze. Jestem zbudowany naszą grą. Mogliśmy strzelić dwa razy tyle goli. Przeprowadziliśmy dużo niezłych akcji i szkoda tylko, że najlepsze mecze rozgrywamy poza Kielcami - dodał Wdowczyk. Przeciwko Resovii nie mogli zagrać przeziebieni Jakub Zabłocki, Marek Gołąbek, Tomasz Wróblewski, Dariusz Mielec, Marcin Thiede i Marcin Kazimierczak. Ale wrócili do składu Mariusz Stawarz, Bajera i Kamil Kuzera, który jednak zagrał tylko pół godziny, bo po jednym z fauli musiał opuścić boisko. Uraz nie jest jednak groźny.

Kielecki szkoleniowiec testował 19-letniego prawego pomocnika Igloopolu Dębica Marcina Juszkiewicza, który w grudniu ubiegłego roku był sprawdzany w Pogoni Szczecin. - Zaprezentował się pozytywnie i będzie z nami do końca tygodnia - zapowiedział Wdowczyk.

Jutro kielczanie zagrają drugi sparing, ale ich rywalem prawdopodobnie nie będzie Unia Tarnów, tylko przebywający w tym samym ośrodku zespół Hetmana Zamość lub czwartoligowa Stal Mielec.

Kolporter Korona: Stawarz - Kuzera (Pastuszka), Nakielski, Michalski, Rutka - Juszkiewicz, Bilski, Małocha, Cichoń - Wójcik, Bajera oraz Mierzwa, Łatkowski, Hermes, Frankiewicz, Kajda, Piwowarczyk