Kolarze Dospel Jura Częstochowa przed sezonem

Kolejni zawodnicy dołączyli do grupy kolarskiej Dospel Jura Częstochowa. W ostatnich dniach przebywała na obozie w Złotym Potok
W Złotym Potoku pojawiło się 12 kolarzy. W tym gronie było aż ośmiu zawodników, którzy w ostatnich dniach zdecydowali się na podpisanie kontraktu z grupą prowadzoną przez Dariusza Kuronia. Są to: Monika Krawczyk, Bartłomiej Kotela, Paweł Lempart, Robert Skokuń, Łukasz Mielec, Grzegorz Kościuk, Daniel Kotas i Dominik Patrzykowski. Oprócz nich na jurajskich trasach ćwiczyli także: Nina Halbiniak, Katarzyna Barczyk, Michał Pilarski, Łukasz Lula, Emil Pydziński i Łukasz Pruciak.

- Trenowaliśmy głównie w terenie - mówi wiceprezes klubu Zygmunt Różański. - W pierwszym etapie przygotowań postawiliśmy przede wszystkim na ćwiczenia kondycyjne oraz wytrzymałościowe. Warunki do treningu mieliśmy idealne i moim zdaniem to na pewno zaprocentuje.

Wśród nowych twarzy w ekipie Dospelu na pewno wyróżnia się Monika Krawczyk. O przejściu tej utalentowanej zawodniczki z Pajęczna do Częstochowy mówiło się już od kilku tygodni. Krawczyk ściga się już w najstarszej kategorii wiekowej - elita i ma jeszcze szansę na to, aby wystąpić w Igrzyskach Olimpijskich w Atenach.

- Na pewno z osobą Moniki wiążemy duże nadzieje - dodaje Różański. - Ale także nasi pozostali nowi zawodnicy rokują doskonale.

Kotela i Lempart trafili do Częstochowy z Cracovii Kraków. Skokuń w minionym sezonie reprezentował barwy Trasy Zielona Góra, Mielec był zawodnikiem Victorii Głuchołazy, a Kościuk - Ziemi Brzeskiej. Daniel Kotas i Dominik Patrzykowski są zawodnikami doskonale znanymi częstochowskim kibicom kolarstwa, gdyż jeszcze przed rokiem ścigali się w Kolejarzu.

Czy kadra Dospelu Jura została skompletowana? Prezes klubu Dariusz Kuroń twierdzi, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

- Na razie koncentrujemy się na cyklu przygotowawczym, ale być może na początku sezonu uda się nam pozyskać jeszcze jednego dobrego zawodnika - mówi. - Zobaczymy, jak rozwijać się będzie sytuacja i co najważniejsze, jakim budżetem będziemy dysponować.

W lutym częstochowianie trenować będą ponownie w Złotym Potoku. Później większość kadry uda się na zgrupowanie, tym razem na Krym.