Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Wojewódzka Gimnazjada w Biegach Narciarskich

BIEGI NARCIARSKIE. Ponad 300 zawodników wzięło udział w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz Wojewódzkiej Gimnazjadzie rozegranych w Ustianowej Górnej.
Zawodnicy rywalizowali indywidualnie i drużynowo na trasie "Pod Żukowem" na pętli dwu i trzykilometrowej. Najlepsi w Gimnazjadzie okazali się Łukasz Szczurek z Iwonicza i Karolina Rokicka z Ustrzyk Dolnych. W Igrzyskach Wojewódzkich zwyciężyli Mateusz Chudziński z Lubatowej i Ewelina Marcisz z Czarnorzek.

Delegatem technicznym był Zygmunt Tadeusz, sędzią głównym Stanisław Dutka, a kierownikiem zawodów Jacek Bigus.

Wyniki Gimnazjady

indywidualnie:

chłopcy (rocznik 1988-1990) - dystans 2,5 km:

1. Łukasz Szczurek (Gimnazjum Sportowe Iwonicz) 09:59,0;

2. Bartosz Fundanicz (NSS Ustrzyki Dolne) 10:31,0;

3. Grzegorz Jakubowicz (Gimnazjum Klimkówka) 11:08,0;

dziewczęta (rocznik 1987-1989) - dystans 2,5 km:

1. Karolina Rokicka (NSS Ustrzyki Dolne) 13:37,0;

2. Joanna Litwin (NSS Ustrzyki Dolne) 13:41,0;

3. Katarzyna Horodejczuk (NSS Ustrzyki Dolne) 13:50,0;

drużynowo:

chłopcy (rocznik 1988-1990) - dystans 2,5 km:

1. NSS Ustrzyki Dolne (Bartosz Fundanicz, Maciej Dunaj, Mateusz Jasiewicz, Kamil Buć, Damian Płaczek) 0:44:58,0;

2. Gimnazjum Klimkówka (Grzegorz Penar, Tomasz Zych, Piotr Barud, Kamil Pacholczyk, Grzegorz Jakubowicz) 0:46:36,0;

3. Gimnazjum Sportowe Iwonicz (Łukasz Szczurek, Mateusz Zima, Paweł Wojtoń, Stanisław Borek, Paweł Gierlach) 0:48:43,0;

dziewczęta (rocznik 1988-1990) - dystans 2,5 km:

1. NSS Ustrzyki Dolne (Karolina Rokicka, Urszula Cybruch, Katarzyna Horodejczuk, Joanna Litwin) 0:55:04,0;

2. Gimnazjum Klimkówka (Ewa Pacholczyk, Dominika Pacholczyk, Monika Rajchel, Aneta Wilusz, Justyna Fedio) 1:06:40,0;

3. Gimnazjum Publiczne Lubatowa (Magdalena Zygmunt, Angelika Jurek, Agnieszka Jakieła, Anna Zając, Bernadetta Zima) 1:11:24,0;

Wyniki Igrzysk

indywidualnie:

chłopcy (rocznik 1991 i młodsi) - dystans 2,5 km:

1. Mateusz Chudziński (SP Lubatowa) 08:15,0;

2. Mateusz Piecuch (NSS Ustrzyki Dolne) 08:30,0;

3. Artur Bobrecki (NSS Ustrzyki Dolne) 08:41,0;

dziewczęta (rocznik 1991 i młodsze) - dystans 2,5 km:

1. Ewelina Marcisz (SP Czarnorzeki) 07:36,0;

2. Paulina Wajda (NSS Ustrzyki Dolne) 09:10,0;

3. Natalia Mordarska (NSS Ustrzyki Dolne) 09:25,0;

drużynowo:

chłopcy (rocznik 1991 i młodsi) - dystans 2,5 km:

1. NSS Ustrzyki Dolne (Mateusz Bilański, Artur Bobrecki, Kamil Szmyd, Damian Wronowski, Mateusz Piecuch) 0:34:19,0;

2. SP Lubatowa (Mateusz Chudziński, Michał Deryniowski, Patryk Jakieła, Jakub Konior, Wojciech Turek) 0:37:18,0;

3. SP Ustianowa Górna (Piotr Fundanicz, Krystian Materna, Jarosław Urban, Marcin Dobrowolski, Szymon Chwostyk) 0:38:44,0;

dziewczęta (rocznik 1991-1992) - dystans 2,5 km:

1. NSS Ustrzyki Dolne (Paulina Wajda, Natalia Mordarska, Kamila Kucińska, Joanna Grzebyk, Ewa Kamińska) 0:38:59,0;

2. SP Iwonicz Zdrój (Barbara Kielar, Adrianna Kochaniak, Oliwia Filipowicz, Aleksandra Tomasiewicz) 0:45:48,0;

3. SP Jedlicze (Katarzyna Roman, Joanna Słowik, Kamila Szajna, Dominika Bril) 0:51:38,0;