Grabowski trenuje w Śląsku Wrocław

Marek Grabowski pod koniec ubiegłego tygodnia definitywnie rozwiązał kontrakt z Polarem Wrocław, a wczoraj trenował już ze Śląskiem Wrocław.
To był pierwszy trening 40-letniego Grabowskiego podczas zimowych przygotowań do wiosennej rundy rozgrywek piłkarskich. Przypomnijmy, że w Polarze, w którym grał jesienią, został odsunięty od pierwszego zespołu. Działacze wręczyli mu także pismo, w którym zabronili mu trenować w jakimkolwiek innym zespole. Weteran dolnośląskich boisk rozważał nawet zakończenie kariery albo podjęcie pracy trenerskiej w IV-ligowym MKS Oława. Trener Śląska Grzegorz Kowalski namawiał go jednak, żeby jeszcze nie rezygnował z gry na wyższym szczeblu. Na przeszkodzie zaangażowaniu "Grabka" do Śląska stał jednak cały czas obowiązujący zakaz transferów nałożony na Śląsk przez PZPN oraz wciąż nierozwiązany formalnie kontrakt tego piłkarza z Polarem. Obie przeszkody nie wchodzą już w grę. Jak już informowaliśmy, Dolnośląski Związek Piłki Nożnej zatwierdzi Grabowskiego do Śląska, bo jako transfer traktuje jedynie przejście zawodnika z jednego do innego klubu, tymczasem Grabowski jest już wolnym zawodnikiem. Pod koniec poprzedniego tygodnia bowiem za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z Polarem, a wczoraj pierwszy raz trenował ze Śląskiem.

Na razie nie jest jeszcze zawodnikiem tego klubu. - Cieszymy się, że Marek rozpoczął treningi, ale wszystkie formalności związane z zaangażowaniem go przez Śląsk zostaną zamknięte dopiero w przyszłym tygodniu, po powrocie ze Stanów Zjednoczonych prezesa Grzegorza Schetyny - tłumaczy Zbigniew Słobodzian, kierownik wrocławskiej drużyny.

Jeśli popularny "Grabek" dojdzie do porozumienia z działaczami i znów zagra w Śląsku, będzie to jego trzecie podejście do gry w tym klubie. Poprzednio był na Oporowskiej w 1987 roku oraz ponad dwa lata temu, gdy latem 2001 roku wrocławianie przygotowywali się do swojego ostatniego, jak dotąd, sezonu w ekstraklasie.

Grabowski wystąpi w barwach Śląska w środowym sparingu z Piastem w Gliwicach.