Jagna Kolasińska-Marczułajtis czwarta w Pucharze Świata

Zawodniczka AZS AWF Kraków-Zakopane znów błysnęła formą w slalomie gigancie równoległym w Pucharze Świata i zajęła wysokie czwarte miejsce.
Jagna Kolasińska-Marczułajtis (AZS AWF Kraków-Zakopane) znów błysnęła! Wczoraj na zawodach Pucharu Świata w niemieckim Berchtesgaden w slalomie gigancie równoległym zajęła czwarte miejsce

Polka przegrała dopiero w półfinale z Francuzką Julie Pomagalski. Krakowianka wygrała wprawdzie pierwszy przejazd o 0,3 s, ale w drugim była gorsza o 0,6 s. W walce o trzecie miejsce z kolejną z Francuzek - Isabelle Blanc historia się powtórzyła: Jagna miała gorszy drugi przejazd i musiała zadowolić się czwartym miejscem.

- Jagna wygrała już raz w tym sezonie, ale w walce na najwyższym poziomie, gdy każdy najdrobniejszy błąd decyduje o przegranej, brakuje jej jeszcze zimnej krwi - tłumaczył swoją podopieczną trener kadry Piotr Paluch.

Eliminacji nie przebrnęły inne krakowianki Małgorzata Kukucz i Blanka Isielonis. Zawody wygrała liderka Pucharu Świata Daniela Meuli ze Szwajcarii.