Sparingi trzecioligowców

Po dwóch wysokich zwycięstwach rezerwy Wisły przegrały z Dalinem. Bezbramkowo zakończyło się spotkanie Hutnika z Dospelem Katowice.
Wisła II na boisku kortowym przegrała z Dalinem 0:1. Po meczu bardziej zadowolony był trener Dalinu Kazimierz Kmiecik, który na pewno będzie miał uwagi dla syna Grzegorza - napastnika rezerw Wisły. Myśleniczanie wykorzystali jedną kontrę, po której były pomocnik rezerw Sebastian Marzec pokonał Michała Wróbla. Bramkarz Wisły nie najlepiej się czuł na twardym boisku. - Boli mnie noga - narzekał Wróbel. Trener Antoni Szymanowski wystawił dwie jedenastki. W I połowie grali m.in. Łukasz Nawotczyński, Dariusz Zawadzki i Grzegorz Kmiecik. Po przerwie - Ibrahim Sunday, Arkadiusz Mrowiec i Maciej Palczewski. Dzisiaj Wisła II jedzie na obóz do Kuźni Raciborskiej.

Hutnik bezbramkowo zremisował w sobotę u siebie z GKS-em Katowice. Drugi skład przegrał w niedzielę z Puszczą Niepołomice 1:2. Obie drużyny mają za sobą obozy kondycyjne. Trzecioligowcy z Krakowa zebrali sporo pochwał po starciu z "Gieksą". - Wolałbym, żebyśmy się tak prezentowali w marcu, kiedy wystartuje liga - mówi trener Hutnika Robert Kasperczyk. Opiekun katowiczan Jan Żurek także był zadowolony, chwalił hutniczą młodzież i dobrą płytę boiska. W zespole GKS-u nie zachwycił wypożyczony z Wisły Paweł Brożek.

Na wiosnę w drużynie Puszczy będzie grał były obrońca Cracovii Tomasz Siemieniec (w niedzielę nie wystąpił z powodu kontuzji).

Na zakończenie zgrupowania w Bukownie Sandecja wygrała z tamtejszym czwartoligowcem Bolesławem 4:0 (Nowak 2, Mordarski, Pociecha). Grano trzy razy po pół godziny. - W Bukownie mieliśmy wielkiego pecha do pogody. Dobrze, że udało nam się chociaż rozegrać trzy sparingi, bo o zajęciach z piłką na boisku nie było mowy - ocenił obóz trener Sandecji Adam Nawałka.

Górnik Wieliczka rozgromił w Sieprawiu Karpaty 7:1 (gole: Kusia 2, Zegarek, Baran, Grodzicki, Gruszka, Cebula). Napastnik Górnika Piotr Brytan będzie prawdopodobnie wypożyczony do Okocimskiego Brzesko (grał w dwóch sparingach w barwach "piwoszy"). Interesują się nim także Karpaty.

Proszowianka u siebie wygrała z Glinikiem/Karpatią Gorlice 4:2 (Feluś, Fudali, Burliga, Danek). W gronie testowanych graczy duże szanse na angaż mają Łukasz Paluch (ostatnio Cracovia) i Adam Włodarczyk (Karpaty). Trener Piotr Kocąb sprawdza też Macieja Lewandowskiego (Siarka Tarnobrzeg), Szymona Burligę (Niedźwiedź), Łukasza Felusia (Garbarnia), Roberta Poskrobkę (Partyzant Dojazdów), Łukasza Gawlika (Czuwaj Przemyśl), Tomasza Płochę (Pogoń Miechów) i Grzegorza Danka (Słomniczanka). W barwach Glinika wystąpił testowany napastnik rezerw Cracovii Dominik Błaś.