Sośnica Gliwice - Nata AZS AWFiS Gdańsk 24:28

Nata AZS AWFiS Gdańsk nadal wygrywa. W sobotę gdańskie szczypiornistki wygrały ważny i trudny mecz w Gliwicach i walka o mistrzostwo Polski staje się coraz ciekawsza.

Nata dobrze grała już do przerwy. W pierwszej połowie znakomity występ notowały jednak również zawodniczki Sośnicy i spotkanie było wyrównane, żaden zespół nie miał wyraźniej przewagi bramkowej. Ważny był początek drugiej połowy - drużyna z Gliwic pierwszą bramkę zdobyła dopiero po 10 minutach gry. Sośnica zdołała się jeszcze poderwać do walki, doprowadziła nawet do wyrównania, ale od 47. minuty wynik kontrolowały gdańszczanki, dla których bramki zdobywało tylko pięć zawodniczek.

Nata: Łotariewa, Piłatowska - Kudłacz 8, Siódmiak 7, Kamielina 7, Truszyńska 3, Strzałkowska 3

Pozostałe wyniki 19. kolejki: AZS AWF Katowice - EB Start Elbląg 30:19 (15:7), Meble-Ryś Gościbia Sułkowice - Zagłębie Lubin 20:16 (10:8), Vitaral Jelfa Jelenia Góra - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 28:23 (16:11), Zgoda Ruda Śląska - Bystrzyca Lublin 22:21 (13:13), Łącznościowiec Szczecin - Kolporter Kielce