Kompromitacja piłkarzy ręcznych Grunwaldu Poznań

Wojskowi przegrali we własnej hali z przedostatnią drużyną I ligi, którą na wyjeździe pokonali różnicą 10 goli. Tęcza Kościan zremisowała w Olsztynie

Poznaniacy zagrali koszmarnie. W pierwszej połowie bramkarz AZS bronił rzuty karne wykonywane przez Rafała Walczaka, Dariusza Lamparta i Tomasza Pedę. W 28. min goście prowadzili 20:12, a po chwili Mariusz Peda odbił piłkę w sytuacji sam na sam po rzucie Łukasza Jagodzińskiego. To mógł być przełomowy moment - gospodarze zdobyli jeszcze w pierwszej połowie cztery gole, a ostatniego - na sekundę przed przerwą - zdobył rzutem przez prawie całe boisko 39-letni Tomasz Peda.

Poznaniacy nie poszli jednak za ciosem, choć w drugiej połowie prawie w ogóle nie grał kontuzjowany lider AZS Tomasz Litwińczuk (pięć goli w pierwszej połowie), a od 37. min po zderzeniu z Andrzejem Czejgisem niezdolny do gry był także świetnie spisujący się do tej pory bramkarz Drabik. Na 10 min przed końcem goście wygrywali już 30:23, a finisz Grunwaldu okazał się spóźniony.

Grunwald-New Ballance Poznań - AZS Politechniki Radomskiej 31:32 (16:20)

Grunwald: M. Peda , Olichwer - Kuta 10 (3 z karnych), T. Peda 4, Hildebrandt 4, Walczak 3 (1), Guraj 2, Rafalski 2, Więcław 2, Kobusiński 2, Lampart 2, Janiszczak 0, Czejgis 0. Najwięcej dla AZS: Sobut 11 (3).

Tęcza Kościan zremisowała w Olsztynie z Travelandem. Tuż przed przerwą gospodarze wygrywali nawet różnicą pięciu bramek (20:15), ale już w 38. min po trafieniach Mikołaja Szymyślika i Roberta Walenciaka był remis 23:23. W końcówce spotkania Tęcza tylko raz objęła prowadzenie (33:32), a jeden punkt może zawdzięczać swojemu bramkarzowi Jackowi Żakowi, który tuż przed końcem meczu obronił rzut Adama Tetyka.

Traveland Olsztyn - Tęcza Kościan 36:36 (20:16)

Tęcza: M. Żak, J. Żak, Maćkowski - Walenciak 11 (5), Szymyślik 10, Gryla 8, Misiaczyk 4, Bąkowski 1, Olejnik 0, D. Nowak 0, K. Nowak 0, Matelski 0, Kaczmarek 0.

Inne wyniki: AZS AWF Warszawa - Bocheński KS 33:28, MTS Chrzanów - SMS Gdańsk 31:29, Miedź Legnica - Piotrkowianin Piotrków Tryb. 28:25, Anilana Łódź - Gwardia Koszalin 26:30, MTS Chrzanów - SMS Gdańsk 31:29.