Wygrana juniorów Trójeczki

Juniorzy Trójeczki Olsztyn pokonali swych rówieśników z Truso Elbląg 99:76. Było to czwarte z rzędu zwycięstwo olsztynian w lidze wojewódzkiej

Koszykarze Trójeczki łatwo pokonali zawodników Truso w ich hali. Olsztynianie od początku meczu nadawali ton grze. W połowie trzeciej kwarty prowadzili różnicą 38 pkt. Najlepszym zawodnikiem spotkania był Mateusz Worobel, który zdobył 35 pkt. Worobel aż sześć razy trafiał do kosza za trzy pkt. Pozostałe punkty dla Trójeczki zdobyli: Krzysztof Kawałek 22, Marcin Kowalewski 15, Jarosław Andrusiewicz 8, Paweł Rozmianiec 7, Maciej Olszewski 5, Jacek Lipka 4, Przemysław Buguta 2, Damian Bakun 1. W meczu wystąpili również Michał Borawski, Adrian Lange, Artur Bednarczyk. W zespole Truso najskuteczniejszym zawodnikiem był Przemysław Zamojski (26 pkt).

Zwycięstwo odniesione w Elblągu pozwoliło olsztynianom uzyskać już awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski juniorów.

Następny mecz w lidze wojewódzkiej Trójeczka rozegra w sobotę o godz. 13 w sali OSiR-u przy ul. Głowackiego. Rywalem olsztynian będzie zespół MLUKS-u Atlas Lidzbark Warmiński.