Michał i Paulina Ligoccy najlepsi w big air

Michał Ligocki i Paulina Ligocka znów byli bezkonkurencyjni w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski rozgrywanych w Szczawnicy. Tym razem zawodnicy rywalizowali w skokach akrobatycznych - najefektowniejszej konkurencji freestylowej.

Michał Ligocki wykonał trzy różne skoki z obrotami o 540, 720 i 900 stopni - tzw. frontside. - Skoki były czyste i stylowe, bez podpórek, to chyba zadecydowało o moim sukcesie - oceniał samego siebie świeżo upieczony mistrz Polski. Zawody oglądała (i bardzo przeżywała) mama Michała Katarzyna Ligocka.

Zawodu nie sprawił mamie starszy i bardziej utytułowany syn Mateusz z AZS AWF Kraków Zakopane. "Matys" wywalczył srebrny medal pomimo protestu, jaki złożył Marek Sąsiadek. Rybnicki snowboardzista zakwestionował noty sędziowskie za trzeci skok Mateusza. Protest został pozytywnie rozpatrzony i za podpórkę "Matys" stracił cztery dziesiąte punktu, co jednak nie zmieniło końcowej klasyfikacji.

Mateusz nie martwił się przegraną z młodszym bratem. - Dzięki temu będziemy rozwijać się zamiast stać w miejscu - argumentował.

Zupełnie niespodziewanie w gronie 20 skaczących śmiałków brązowy medal przypadł Pawłowi Cichockiemu z Krakowa. - To mój pierwszy medal w seniorskich zawodach - przyznał uradowany zawodnik. Krakowski snowboardzista ma mniej czasu na treningi, bo uczy dzieci w krynickiej szkole snowboardu Norlys, przygotowuje się ze swoimi podopiecznymi do mistrzostw świata dzieci we włoskim Trofeo Topolino.

W konkurencji pań na starcie stanęły tylko trzy zawodniczki. Wygrała Paulina Ligocka z Cieszyna, wtorkowa triumfatorka w half-pipie.

Wyniki. Kobiety: 1. Paulina Ligocka (CCS Cieszyn) 45 pkt, 2. Agnieszka Rusin (Kraków) 37,5 pkt, 3. Izabela Pająk (AZS AWF Kraków) 25,5 pkt; mężczyźni: 1. Michał Ligocki (CCS Cieszyn) 49,7 pkt, 2. Mateusz Ligocki (AZS AWF Kraków Zakopane) 47,9 pkt, 3. Paweł Cichocki (Kraków) 47,2 pkt.