Remis RKS Radomsko z Odrą Wodzisław

Odra Wodzisław była jak na razie najtrudniejszym sparingpartnerem RKS Radomsko, ale podopieczni Józefa Antoniaka jeszcze nie przegrali meczu kontrolnego
W dwóch wcześniejszych sprawdzianach rywalem radomszczan byli liderzy trzeciej ligi: grupy I - Radomiak (2:0) i grupy III - Zagłębie Sosnowiec (2:2). Wczoraj przeciwnikiem była występująca w ekstraklasie Odra Wodzisław. RKS szybko objął prowadzenie - po prostopadłym podaniu Artura Prokopa, Dariusz Filipczak oddał piłkę Bogdanowi Jóźwiakowi, który pewnie strzelił w długi róg. Odra wyrównała po rzucie karnym tuż przed przerwą.

- Prokop zarzekał się, że nie dotknął piłki ręką, ale sędzia był innego zdania - mówił Jan Makowiecki, II trener RKS. - Jestem jednak zadowolony ze sparingu, bo mimo trudnych warunków, piłkarze pokazali kilka ciekawych zagrań. Po przerwie okazje do zdobycia zwycięskiej bramki mieli Marcin Folc, Jacek Fojna i Robert Rosiński.

Dwóch ostatnich nadal będzie testowanych w RKS, podobnie jak Krzysztof Jabłoński. Podobno Marcinem Nowakiem interesuje się Zagłębie Lubin. - Zawodnik nie informował nas o żadnych propozycjach. Marcin ma zresztą ważny kontrakt i przed walką o ekstraklasę na pewno nie będziemy chcieli się go pozbyć - dodaje Makowiecki.

Nowak oraz Radosław Kowalczyk nie wystąpili przeciwko Odrze, bo narzekają na drobne urazy. W sobotę RKS zmierzy się z innym pierwszoligowcem - Świtem Nowy Dwór.

n ODRA WODZISŁAW - RKS RADOMSKO 1:1 (1:1)

Gole: Woś (45., karny) - Jóźwiak (4.)

RKS: Kozik (46. Borkowski) - Markiewicz (70. Walioszczyk), Prokop, S. Nowak (Smoliński) - Jóźwiak (46. Rosiński), Berensztajn (46. Dopierała), Leszczyński (70. Moliński), Kowalski, Fojna (46. Jabłoński) - Żelazowski (46. Folc), Filipczak (46. Lato).