Zespoły V ligi przed sezonem

W Broni Radom zajdą największe zmiany spośród wszystkich zespołów z Radomskiego. Hitem może okazać się pozyskanie przez Mirax Bierwce Ryszarda Krześniaka z Radomiaka. KS Warka, Zwolenianka Zwoleń i Powiślanka Lipsko postawiły na stabilizację


Broń Radom

Zespół z Narutowicza chciałby zagrać wreszcie o coś więcej niż prestiż. Temu mają służyć solidne przygotowania do sezonu połączone z wieloma meczami kontrolnymi. Aby jednak ambitny plan się udał, potrzebne są również wzmocnienia składu.

Na razie odkryciem trenera Jerzego Leszczyńskiego jest Krzysztof Zając pozyskany ze Znicza Biała Piska. Na Narutowicza grać będą również: Robert Stępniewski z Czarnych Dęblin i Paweł Czarnecki z Orła Wierzbica. Niewykluczone, że na stare śmieci powróci Michał Aleksandruk. W Broni pojawili się ponadto: Marcin Cieśla z Zawiszy Sienno i Jakub Różowicz z Orła Wierzbica. Wciąż otwarta pozostaje sprawa załatwienia do zespołu zawodników Beniaminka Radom: Piotra Różańskiego, Kamila Janasa i być może Pawła Szewczyka. Mimo wielu nazwisk na swojej liście Jerzy Leszczyński wciąż poszukuje nowych graczy do zespołu. - Chodzi o bramkarza, obrońcę i napastnika - nie ukrywa.

W najbliższą sobotę w kolejnym meczu kontrolnym Broń zmierzy się z GLKS-em Nadarzyn. Potem przeciwnikami radomian będą: Orlicz Suchedniów, Granat Skarżysko, Czarni Dęblin i Wisła PuławyKS Warka

Nikt w Warce nie mówi tego głośno, ale celem drużyny prowadzonej przez Arkadiusza Skoniecznego jest awans do IV ligi. Temu celowi ma służyć m.in. pozyskanie czołowego zawodnika Pilicy Białobrzegi Piotra Cichawy. Po krajowych wojażach do Warki wrócił Andrzej Drachal i wszystko wskazuje, że nadal będzie decydował o obliczu miejscowego klubu.

Nikt z zespołu nie odszedł, co świadczy nie tylko o kadrowej, ale przede wszystkim finansowej stabilizacji klubu.

Warka toczyć będzie mecze kontrolne z Pilicą Białobrzegi, Czarnymi Dęblin, Wulkanem Zakrzew, Mazowszem Grójec i Jaguarem Wolanów.Zwolenianka Zwoleń

Podopiecznym Marka Oczkowskiego ani spadek, ani awans chyba nie grożą. Stąd niewielkie ruchy transferowe. Ekipę ze Zwolenia opuścił już Przemysław Skorupa, który wrócił do zespołu juniorów Radomiaka, a nieznany jest los Daniela Ciupińskiego (nie wznowił treningów). Na razie nowych graczy nie widać, choć niewykluczone, że Zwolenianka jak zwykle sięgnie po zawodników z niższych klas rozgrywkowych.

Sparingparterów zespół będzie miał dość wymagających: KS Piaseczno, Szydłowiankę Szydłowiec, Sokoła Przytyk, Radomiaka Radom i Wisłę Puławy.Powiślanka Lipsko

W Lipsku także stabilizacja. Nikt zespołu nie opuścił, a jedyną nową twarzą jest Łukasz Barański, który powrócił z wypożyczenia do Alitu Ożarów.

Rywalami Powiślanki w meczach kontrolnych będą kolejno: Wisła Sandomierz, Polonia Iłża, Świt Ćmielów, Pilica Białobrzegi i Alit Ożarów.Mirax Bierwce

Prezes klubu Mirosław Hernik jak nikt potrafi zaskakiwać swoimi decyzjami. Dlatego, mimo że Mirax zajmuje najniższe miejsce w V lidze spośród wszystkich drużyn z Radomskiego, niewykluczone, że to właśnie on zostanie królem polowania. Wszystko wskazuje na to, że trener zespołu Jerzy Wójcik będzie miał w składzie niezwykle doświadczonego, bramkostrzelnego napastnika - Ryszarda Krześniaka (na zdjęciu) z Radomiaka. - Właśnie wystąpiliśmy do Radomiaka z pismem w sprawie pozyskania Krześniaka - ujawnia Mirosław Hernik. - Myślę, że sprawa znajdzie pozytywny finał, bo nie ukrywam, że bardzo zależy mi na tym, aby ten napastnik występował w Bierwcach.

Ale to nie koniec wzmocnień Miraksu. Prezes klubu jest już po słowie z Radosławem Czerwińskim z Czarnych Dęblin, Danielem Olejarczykiem (bramkarz Beniaminka Radom) i Pawłem Głuchowskim z Akcji I Jastrzębia. Treningi wznowił ponadto Bogusław Przedwój, który w przeszłości zdobywał już bramki dla ekipy z Bierwiec.

Drużynę opuścili: Jakub Jackowski i Wojciech Kupiec - nie wznowili treningów.

Podopieczni Jerzego Wójcika rozegrają jeszcze kilka sparingów: z Wulkanem Zakrzew, Pilicą Białobrzegi, Orliczem Suchedniów, MGKS-em Skaryszew, Bertą Jedlińsk i Czarnymi Dęblin.