Znakomity występ pływaczki Beaty Suchorskiej w Płocku

Zawodniczka Olimpii Poznań w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych zdobyła trzy złote medale.

Beata Suchorska triumfowała w wyścigach finałowych na 50 m stylem dowolnym (26,57 s), na 50 m motylkowym (28,53 s) i na 100 m dowolnym (58,04). Każdy z tych wyników jest rekordem życiowym młodej pływaczki Olimpii. Sukces poznanianki jest tym większy, że na wszystkich trzech dystansach pokonała ona faworytkę rywalizacji, reprezentantkę gospodarzy Katarzynę Kowalczyk, która na basenie w Płocku była dopingowana nawet przez prezydenta swojego miasta. 16-letnia Suchorska była także druga na dystansie 100 m stylem zmiennym. Jej trenerem jest Mirosław Kostyk. Poznańska zawodniczka, największa obecnie nadzieja wielkopolskiego pływania po Alicji Ślósarek z Posnanii, została wybrana do udziału w mityngu pływackim, który odbędzie się 3 kwietnia w Oświęcimiu. Wystąpią w nim pływacy z Cypru, Brazylii, Czech, Grecji, Portugalii, Turcji i Polski.

Rekordy Polski seniorek na basenie 25-metrowym i najlepsze dotychczasowe wyniki Suchorskiej

50 m dowolnym

100 dowolnym

50 m motylkowym

Medale w Płocku zdobywali także inni Wielkopolanie. Srebro wywalczył Artur Pietrzak z Awawitu Leszno na 200 m stylem motylkowym, a brązowy - jego klubowy kolega Michał Musiałowski na 200 m kraulem.

Kilku reprezentantów poznańskiej Olimpii awansowało do finału A, ale ich występ nie zakończył się sukcesem medalowym. Alina Biskupska była dwukrotnie czwarta (100 i 200 m kraulem), raz piąta (100 zmiennym) i raz szósta (50 kraulem). Jakub Sterczyński był czwarty na 200 zmiennym i piąty na 400 zmiennym. Helena Rachwał zajęła piąte miejsce na 100 dowolnym, a Norbert Szymankiewicz zajął szóstą pozycję na 400 m zmiennym.

INNE MEDALE WIELKOPOLAN

Udanie startowali juniorzy 15-letni w Zimowych Mistrzostwach Polski w Lublinie. Złote medale: Szymon Słomiński z Posnanii Poznań - dwa (50 m dowolny, 50 m grzbietowym). Srebrne medale: sztafeta Posnanii 4 x 100 m dowolnym, Martyna Operchał z Wodnika Rawicz (50 m klasycznym). Brązowe medale: Szymon Słomiński z Posnanii (200 m dowolnym), Radosław Jarząb z Posnanii (400 m dowolnym), Martyna Operchał z Wodnika Rawicz (100 m klasycznym).