Medale w pływackich MP do lat 18

Maciej Kierzkowski z Delfina Toruń zdobył srebrny medal, a Dagmara Wyłupek dwa brązowe podczas mistrzostw Polski do lat 18.

Zawody rozegrano na pływalni w Oświęcimiu. Kierzkowski debiutował w tej kategorii wiekowej. Jedyny krążek zdobył na dystansie 400 m stylem zmiennym (4.29,55) przegrywając o ponad cztery sekundy z multimedalistą mistrzostw Maciejem Lewandowskim z UŚKS Ostrołęka. Torunianin blisko medalu był także na dystansie o połowę krótszym. Płynął na drugiej pozycji, ale przy jednym z nawrotów popełnił błąd techniczny i został zdyskwalifikowany. Kierzkowski w innych konkurencjach zajmował siódme (200 m st. motylkowym) i dziewiąte miejsce (100 m stylem zmiennym).

Z dwoma medalami powróciła do domu pływaczka Orki Grudziądz Dagmara Wyłupek. Stawała na najniższym stopniu podium na 100 m (1.15,98) i 200 m (2.41,88) w stylu klasycznym. W obu konkurencjach przegrywała z Katarzyną Duljan (Victoria Racibórz) i Magdaleną Warzkiewicz (UŚKS Ostrołęka). Grudziądzanka, która na co dzień treneruje w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku, była także ósma na 50 m "żabką".