W środę i czwartek sparingi świętokrzyskich drużyn

Bardzo bogata w sportowe wydarzenia będzie środa dla ostrowieckich kibiców. Najpierw w samo południe piłkarze Stasiaka KSZO Celsa zagrają sparing z Górnikiem Łęczna, potem działacze podpiszą umowę sponsorską, a na koniec nastąpi uroczysta prezentacja nowej drużyny
Spotkanie z beniaminkiem ekstraklasy z Łęcznej rozpocznie się o godz. 12 na Rawszczyźnie. - Chyba że nastąpi gwałtowne pogorszenie pogody - mówi Zbigniew Grombka, który w nowym klubie będzie dyrektorem.

W obu drużynach będzie można dziś zobaczyć po trzech graczy, którzy niedawno grali w KSZO: Mirosław Budka, Artur Kościuk i Jakub Smolak w Górniku oraz wracający do zdrowia po chorobie Adrian Sobczyński, bramkarz Tomasz Dymanowski i Jaromir Wieprzęć wśród gospodarzy. Trener Mariusz Łaski będzie mógł też po raz pierwszy wystawić Marcina Kaczmarka i Arkadiusza Maciejewskiego. Kaczmarek wrócił z testów w Pogoni Szczecin, a drugi wznowił treningi po chorobie. - Marcina chciałbym pokazać kibicom, bo chłopak jest tego wart. To spore wzmocnienie naszej drużyny - powiedział szkoleniowiec. Nie będzie jeszcze Krzysztofa Janickiego i bramkarza Roberta Gubca, którzy nadal są na testach na Ukrainie. - Powoli aklimatyzujemy się w Ostrowcu. Zawodnicy uczą się nowej sytuacji, zaczynają odczuwać presję kibiców, których zawsze trochę przychodzi na nasze treningi - dodał Łaski.

Po sparingu o godz. 15 w siedzibie klubu odbędzie się uroczyste podpisanie umowy o współpracy klubu Mirosława Stasiaka i hiszpańskich właścicieli Huty Ostrowiec, a potem w sali konferencyjnej nowa drużyna zostanie przedstawiona kibicom.

Heko w Fałkowie

O godzinie 13 na boisku w Fałkowie beniaminek trzeciej ligi Heko Czermno zmierzy się z drugoligowymi Tłokami Gorzyce. Trener Zbigniew Karbownik będzie sprawdzał 20-letniego bramkarza Łukasza Mariaka, wychowanka Jantaru Ustka, gracza SMS Łódź, wypożyczonego ostatnio do Ceramiki Paradyż.

Sparing koło kina

Meczem z liderem okręgówki AKS Busko rozpoczną dziś serię jedenastu sparingów piłkarze trzecioligowej Pogoni - początek meczu w Staszowie o godz. 11 na starym boisku klubowym niedaleko kina. - Jest piaszczyste, więc powinno się nadawać do gry - stwierdził Janusz Batugowski, trener Pogoni. W jego drużynie zaprezentują się nowi gracze: Adam Grad, Gabriel Salwa i Mariusz Boguszewski. Na sparingu awizowany jest także 29-letni bramkarz Waldemar Grzanka. Pogoń opuścił bowiem broniący jesienią Damian Żmuda i w bramce do dyspozycji trenera został jedynie Robert Bilski. Grzanka na bardzo dobre warunki fizyczne (194 cm), a przed tym sezonem był bliski podpisania kontraktu z Pogonią Szczecin. Ostatnio występował w Ceramice Opoczno, a wcześniej m.in. w Ruchu Chorzów, Śląsku Wrocław i Stali Mielec, której jest wychowankiem.

Korona jutro w Łodzi

Drugi mecz sparingowy piłkarze Kolportera Korona rozegrają jutro. Po sobotniej porażce w Kielcach z GKS Bełchatów 0:2 drużyna Dariusza Wdowczyka zmierzy się w Łodzi z drugoligowym ŁKS. Spotkanie rozpocznie się o 11.30 na sztucznej murawie przy Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. Jak informowaliśmy, nie zagrają kontuzjowani bramkarz Mariusz Stawarz i obrońca Maciej Krzętowski oraz napastnik Jakub Zabłocki. Będzie za to Klaudiusz Łatkowski, który otrzymał zgodę KSZO na treningi z kieleckim trzecioligowcem.