Brązowy medal naszego badmintonisty

W Słupsku zakończyły się Otwarte Mistrzostwa Polski w badmintonie. Brązowy medal w grze podwójnej wywalczył wychowanek Kolejarza Częstochowa Adam Cwalina
To już trzeci medal częstochowianina w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Przed tygodniem wywalczył dwa złota w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski juniorów, teraz do kolekcji dorzucił brąz w zmaganiach seniorów.

- To była dla częstochowskiego Kolejarza historyczna chwila - mówi klubowy trener zawodnika Tadeusz Brzozowski. - Wcześniej mieliśmy medale Mistrzostw Polski seniorów w konkurencjach kobiet. Teraz po raz pierwszy udało się wywalczyć krążek w zmaganiach mężczyzn.

Cwalina, w parze z Rafałem Hawelem z Technika Głubczyce, w walce o finał zmierzyli się z jednym z najbardziej utytułowanych polskich debli: Michał Łogosz, Tadeusz Mateusiak (obaj Litpol Suwałki). W pierwszym secie badmintoniści z Suwałk wygrali dopiero po dramatycznej końcówce 17:15. W drugim pokonali częstochowsko-głubczycką parę 15:6.

W grze indywidualnej Cwalina doszedł do ćwierćfinałów. W pojedynku, którego stawką był awans do czołowej czwórki, przegrał z Dariuszem Ziębą z Litpolu Suwałki 5:15, 6:15 i ostatecznie został sklasyfikowany na miejscach 5-8.

- Cieszymy się bardzo z sukcesów Adasia w gronie seniorów i liczymy na to, że dobrze zaprezentuje się w Mistrzostwach Europy, które odbędą się 10 lutego w słowackim Presztovie - dodaje Brzozowski. - Dostał on powołanie do kadry narodowej i mając na uwadze progresję formy, uważam, że stać go na wiele.

Będą mistrzostwa

Polski Związek Badmintona powierzył częstochowskiemu Kolejarzowi organizację tegorocznych Mistrzostw Polski juniorów i młodzieżowców. Zawody odbędą się w maju. - Jesteśmy mile zaskoczeni decyzją związku - ocenia Brzozowski. - Początkowo mistrzostwa miały się odbyć w Kielcach, jednak na ostatnim posiedzeniu zarządu nam przyznano organizację.