Porażka Sadkowskiej

Urszula Sadkowska (Rekord Olsztyn) odpadła po repasażach z odbywającego się w Sofii turnieju kwalifikacyjnego judo do igrzysk olimpijskich


Olsztynianka walcząca w kategorii wagowej +78 przegrała pierwszą walkę z Rosjanką Jeleną Szlejzje 0:10. Szlejzje wygrała później sofijski turniej w kat. +78 kg. Natomiast Sadkowska musiała stoczyć walkę w repasażach. Niestety przegrała 0:5 z Japonką Hiroko Komatsuzaki i nie zdobyła punktów kwalifikacyjnych. Przed tygodniem zawodniczka Rekordu walczyła w turnieju w Moskwie, w pierwszym tegorocznym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk gdzie zajęła w kat. +78 kg siódme miejsce.

- Ula jest chyba trochę przemęczona udziałem w turniejach i zgrupowaniach. Z niepowodzenia w Sofii nie robię tragedii, bo Ula jest jeszcze młoda i nabiera doświadczenia. Już w najbliższy weekend kadra wyjedzie na kolejny turniej do Paryża - mówi Aleksander Wolski trener Rekordu Olsztyn.

Spośród reprezentantek Polski w Sofii najlepiej spisała się Adriana Dadci (AZS AWFiS Gdańsk), która wygrała rywalizację w wadze 70 kg. Dadci zwyciężyła także w turnieju w Moskwie.