Olimpijczyk z Łęcznej

Zapaśnik Górnika Łęczna Krystian Brzozowski zajął piąte miejsce na turnieju kwalifikacyjnym w Bratysławie i zapewnił sobie start na olimpiadzie w Atenach
Łęcznianin dołączył do innego reprezentanta Lubelszczyzny - klasyka Dariusza Jabłońskiego z Cementu Gryfu Chełm, który we Francji wywalczył mistrzostwo świata, a to jest równoznaczne z otrzymaniem przepustki na olimpijskie maty.

W stolicy Słowacji walczyło dwóch zawodników Górnika - startujący w wadze 74 kg Brzozowski i walczący w kategorii 60 kg Tadeusz Kowalski. Tym razem więcej szczęścia miał ten pierwszy i on wystartuje w Grecji. Warto zauważyć, że Brzozowski jest pierwszym sportowcem w historii Łęcznej, który pojedzie na olimpiadę. Można mieć nadzieję, że nie ostatnim, bo szans na start w Atenach nie pogrzebał jeszcze Kowalski. Wprawdzie w Bratysławie podopiecznemu trenerów Piotra Garbala i Grzegorza Kuleszy się nie powiodło, gdyż nie zdołał wyjść z grupy, ale najprawdopodobniej podczas ostatniego przedolimpijskiego turnieju kwalifikacyjnego w Sofii otrzyma jeszcze jedną szansę.