Futsal. Agra Marioss Opole gra z faworytem ligi

Agra Marioss Opole podejmuje Clearex Chorzów, najlepszą ekipę futsalu ostatnich lat w kraju. Zapowiada się ciekawy pojedynek, oba zespoły mierzą w medale mistrzostw Polski.
Drużyna z Chorzowa to trzykrotny mistrz Polski w latach 2000-02. - To także główny faworyt tegorocznych rozgrywek i chyba najlepsza drużyna w kraju. Każdy inny wynik niż mistrzostwo jest dla tego zespołu porażką. Mają najlepszych zawodników, największy budżet. W zasadzie oni ten tytuł muszą zdobyć - uważa menedżer zespołu Agry Jarosław Stelmachowicz.

Dotychczas opolski zespół nie wygrał z Chorzowem ani razu, zarówno w meczach pucharowych, sparingowych, jak i w lidze. Najbliższy tego był w 2002 roku w półfinale Pucharu Polski, Clearex wygrał ostatecznie 7:5. - To bardzo silny zespół, ale przy bardzo dobrej grze możemy z nimi wygrać. Musimy zagrać konsekwentnie. Liczę też na pomoc kibiców. Coraz więcej ich przychodzi na nasze mecze i pomaga nam swoim dopingiem - zaznacza grający trener Agry Tomasz Ciastko.

- Kibiców powinno być więcej niż zwykle. W końcu będzie można zobaczyć w akcji najlepszych polskich zawodników. Nasza forma też rośnie, można spodziewać się meczu na bardzo wysokim poziomie - zapowiada Stelmachowicz.

W zespole Cleareksu jest czterech zawodników, którzy brali udział w turnieju eliminacyjnym do mistrzostw Europy, który odbywał się w ubiegłym tygodniu w Bośni-Hercegowinie. Wrócili oni do Polski w sobotę. - To nie powinno odbić się na ich formie. Ci zawodnicy już na pewno zregenerowali siły. Zresztą nie grają oni na dużych boiskach i nie mają za sobą ciężkich treningów - podkreśla trener Ciastko.

Agra Marioss Opole - Clearex Chorzów

Poniedziałek, godzina 19, hala Okrąglak ul. Oleska