Krzysztof Cegielski w Gnieźnie, Tomasz Gapiński i Robert Miskowiak we Wrocławiu

Krzysztof Cegielski podpisał kontrakt ze Startem Gniezno! Choć zawodnik ten dopiero powraca do zdrowia po ciężkiej kontuzji kręgosłupa, to świetna wiadomość dla kibiców. W sezonie 2002 "Cegła" był ulubieńcem kibiców Startu. Ostatni rok spędził w WTS Atlas Wrocław.

- Moja rehabilitacja wiąże się z ogromnymi kosztami. Działacze z Gniezna obiecali mi w tym pomóc, więc postanowiłem powrócić do Startu - mówi Cegielski. - Wszyscy się mnie pytają, czy już chodzę, czy jeszcze nie. Ale tak naprawdę samo chodzenie nie przesądza jeszcze o powrocie do sprawności. Ja sam swoje postępy w rehabilitacji oceniam dobrze. Niektórzy lekarze mówią nawet, że może już w maju będę mógł wrócic na tor. Ale na pewno pojawię się na stadionie w Gnieźnie już wczesniej - dodaje.

Definitywne kontrakty podpisali ze Startem w końcu stycznia Dawid i Tomasz Cieślewiczowie, Paweł Duszyński i Mariusz Lisiak (wszyscy są wychowankami klubu). - Być może już dziś podpiszemy umowę o wypożyczenie z Mariuszem Fierlejem z Unii Leszno. A w grę wchodzi jeszcze jeden z leszczyńskich juniorów - mówi wiceprezes Startu Rafał Wojciechowski.

Nową twarzą w Polonii Piła jest 22-letni Maciej Kierzkowski, pozyskany bezpłatnie z Grudziądza. W martwym punkcie stanęły negocjacje z innym żużlowcem GTŻ Piotrem Markuszewskim. Dwuletnie kontrakty z WTS Wrocław podpisali za to wczoraj dwaj dotychczasowi pilscy juniorzy Tomasz Gapiński i Robert Miśkowiak. Co ciekawe, prezes WTS Andrzej Rusko nie zamierza zapłacić za nich ani grosza, choć na liście transferowej obaj kosztują ponad 400 tys. zł. Powołuje się on bowiem na art. 245 przepisów o przynależności klubowej, w myśl którego możliwa jest nieodpłatna zmiana barw klubowych, gdy macierzysty klub zawodnika postawiony jest w stan likwidacji. - Tak naprawdę, nie jest to nasza sprawa, tylko komornika, na którego konto powinny wpłynąć pieniądze - mówi likwidator TS Polonia Romuald Mencel. Możliwe, że sprawa trafi przed trybunał Polskiego Związku Motorowego.