Ekstraklasa piłkarek ręcznych: Kolporter Kielce - Zgoda Ruda Śląska, sobota godz. 16

Walcząca o miejsce w pierwszej szóstce ekstraklasy piłkarek ręcznych Zgoda Ruda Śląska zagra w sobotę o godz. 16 w Kielcach z Kolporterem
O miejsce wśród sześciu czołowych drużyn walczą także kielczanki, ale szanse mają minimalne. Jeszcze tydzień temu nadzieje były dużo większe, ale katastrofalny występ Kolportera w Sułkowicach - porażka z Gościbią 13:21 - sprawił, że drużynie Dariusza Dworaczyka przyjdzie się chyba pogodzić z miejscem w drugiej szóstce ekstraklasy.

Wydaje się, że teraz ważniejszy jest powrót kielczanek do dobrej formy, a przede wszystkim poprawienie skuteczności. W Sułkowicach Kolporter zdobywał bramkę raz na pięć rzutów, a do tego kielczanki nie wykorzystały wszystkich pięciu rzutów karnych. Z taką skutecznością trudno będzie pokonać jakikolwiek zespół w ekstraklasie.

Sobotnie rywalki drużyny Dariusza Dworaczyka po 17 kolejkach ekstraklasy z 14 punktami zajmują siódme miejsce w tabeli. Mają duże szanse na miejsce w pierwszej szóstce, bo do szóstej Sośnicy Gliwice tracą tylko trzy punkty. Zgoda, 9. zespół minionego sezonu, to połączenie doświadczenia i młodości. Najskuteczniejszą zawodniczką tej drużyny oraz czołową snajperką ekstraklasy jest była zawodniczka Kolportera, Olena Pohrebniak - zdobyła już 101 bramek. Ograne w ekstraklasie są także bramkarka Dorota Krzymińska oraz Katarzyna Echolc i Anna Pawlik. Wspomagają je młode Agnieszka Ślusarz czy Anna Semeniuk.

To będzie trzeci z rzędu wyjazdowy mecz Zgody. Ostatnio drużyna z Rudy Śląskiej przegrywała na boiskach drużyn z czołówki tabeli - w Jeleniej Górze z Vitaralem Jelfa 22:28 oraz tydzień temu w Gdańsku z Natą AZS AWF 22:31.

Kielczanki mają natomiast wielkie kłopoty kadrowe. Nadal nie wiadomo czy do zespołu wróci lecząca ostatnio kontuzję Natalia Artsiomenka. Do pauzującej do końca sezonu Izabeli Dudy dołączyła też Ewa Prokop - z powodu kontuzji także nie może grać w najbliższych miesiącach. Jeśli nic się nie zmieni, trener Dworaczyk nadal będzie więc dysponował zaledwie 11 zawodniczkami. Mimo tego szkoleniowiec liczy na dobry występ swych podopiecznych. - Dziewczyny bardzo chcą się zrewanżować za porażkę w Sułkowicach. Najważniejsze, żeby walczyły, bo Zgoda to bardzo waleczny zespół - stwierdził szkoleniowiec. Dlatego trener na ostatnich zajęciach zaaplikował szczypiornistkom elementy rugby i zapasów. W pierwszej rundzie Kolporter wygrał w Rudzie Śląskiej 26:22. W sobotę dobrze byłoby powtórzyć ten wynik.

Pozostałe mecze

Vitaral Jelfa Jelenia Góra - Sośnica Gliwice, Piotrcovia Piotrków Trybunalski - EB Start Elbląg, Mercus Zagłębie Lubin - AZS AWF Katowice, Bystrzyca Lublin - Meble Ryś Gościbia Sułkowice, Nata AZS AWFiS Gdańsk - Łącznościowiec Szczecin.