Wyniki 3. Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego Seniorów w Tenisie Stołowym

Katarzyna Wiewiórska z MOSiR-u Dwójki Grajewo oraz Kamil Zdzienicki z UKS Dojlidy Białystok zostali zwycięzcami rozegranego w Białymstoku 3. Wojewódzkiego Turnieju Seniorów
Wśród seniorów rywalizowało 39 zawodników, do zawodów zgłoszono też 21 tenisistek. Trzeba jednak przyznać, że tak liczną obsadę turniej zawdzięcza przede wszystkim udziałowi w nim zawodników w wieku kadeta oraz juniora.

To był już ostatni WTK w tej kategorii. Zsumowane z trzech turniejów punkty wyłonią teraz 32 najlepszych zawodników, którzy wystartują w mistrzostwach Podlasia. Jest o co walczyć, bo pierwsza lokata w tych zawodach daje prawo startu w mistrzostwach Polski.

- Dla uczestników WTK-ów to jedyna furtka przebicia się na arenę krajową - mówi Dima Pieriewierziew, trener i zarazem zawodnik lidera drugoligowej drużyny UKS-u Baruch Dojlidy Białystok. - Zwycięzca WTK może wyjechać na Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny, w którym może zbierać punkty do listy krajowej. Cieszy mnie, że na Podlasiu odbyły się WTK-i we wszystkich kategoriach wiekowych, co nie tak dawno wcale nie było regułą.

W turnieju seniorów niespodzianką była porażka jednego z faworytów - Wojciecha Derdy, czołowego zawodnika UKS-u Dojlidy, z występującym w trzecioligowych Czarnych Czarna Białostocka Markiem Łuczajem. Przegrany dał upust niepowodzeniu w specyficzny sposób: rzucając rakietką po sali, co niepotrzebnie zagrażało tylko bezpieczeństwu innych grających.

- Niezły wzór do naśladowania dla młodszych zawodników - dodał jeden z trenerów obserwujących incydent.

Ostatecznie w finale spotkali się juniorzy dwóch rywalizujących ze sobą w drugiej lidze klubów z Białegostoku. Kamil Zdzienicki z Dojlid pokonał w nim Jakuba Fiedorczuka z MOKS-u Słoneczny Stok. Trzecie miejsce przypadło Karolowi Dyszkiewiczowi także z MOKS-u, który w pojedynku o tę pozycję pokonał Jarosława Żołądkowskiego z Dojlid.

Jak można było przypuszczać, rywalizację wśród kobiet zdominowały także zawodniczki z dwóch najlepszych klubów Podlasia, występujących w drugiej lidze: MOSiR-u Dwójki Grajewo i Plamsu Eurocentr Suchowola. W czołowej siódemce sklasyfikowano aż pięć tenisistek z tych drużyn. W finale Katarzyna Wiewiórska z Dwójki pokonała Justynę Ciszyńską z Plamsu. A w pojedynku o trzecią lokatę Katarzyna Skibniewska z Dwójki wygrała z Magdaleną Stocką z UKS-u Dojlidy.