Puchar Polski w snowboardzie

We wtorek i w środę zostaną rozegrane zawody w slalomie równoległym i half-pipie, które rozpoczną sezon snowboardowy w Polsce. W zawodach wystartuje nasza najlepsza zawodniczka Jagna Kolasińska-Marczułajtis.
Na stokach w Kluszkowcach i Palenicy wystartują najlepsi polscy snowboardziści, którzy zdominowali ostatnie zawody FIS w Pecu pod Śnieżką. W pierwszym slalomie równoległym w Czechach zwyciężyli Blanka Isielonis (KSS Kraków) i Artur Rajewski (Malta-Ski Poznań), a wśród juniorów Piotr Pinkas (KS Kuźnia Ustroń). W drugim slalomie równoległym wszystkie miejsca na podium w rywalizacji kobiet zajęły Polki. Wygrała Małgorzata Kukucz (AZS AWF Kraków Zakopane) przed Dorotą Żyłą (KS Wisła Ustronianka) i Karoliną Hulą (UKS Beskidy Bielsko-Biała). W seniorach ponownie najlepszym był Artur Rajewski.

Finał wtorkowego slalomu równoległego (g. 21) zostanie rozegrany w Kluszkowcach, po raz pierwszy w Polsce przy sztucznym świetle. Organizatorzy spodziewają się ok. 60 zawodników, obok Polaków wystąpią także Słowacy i Węgierki, a być może także Czesi. Zawody zostaną przeprowadzone w systemie pucharowym i - co jest u nas nowością - na dwóch równoległych torach. Zwycięzca dostanie także 260 punktów do rankingu FIS.

Środowe zawody w half-pipie na Palenicy rozpoczną się o g. 11.