11 medali podkarpackich lekkoatletów na MP juniorów

LEKKOATLETYKA. Mistrzostwa Polski. 11 medali zdobyli młodzi zawodnicy z Podkarpacia podczas rozgrywanych w Spale halowych mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych.

Reprezentanci województwa podkarpackiego wywalczyli pięć złotych, cztery srebrne i dwa brązowe krążki. Najwięcej medalowych pozycji zajęli zawodnicy dwóch mieleckich klubów: LKS i OTG Sokół. Bezkonkurencyjna w chodzie sportowym na dystansie 3 kilometrów okazała się Paulina Buziak (Sokół Mielec), która czasem 13,55,55 ustanowiła halowy rekord Polski. Jej klubowana koleżanka Agnieszka Sambor triumfowała na tym samym dystansie w kategorii juniorów młodszych w czasie 14,45,1. Drugie miejsce zajęła Ilona Serafińska z LKS Mielec, a trzecie Katarzyna Kwoka z Resovii. Bardzo dobrze na dystansie 5 kilometrów wśród juniorów młodszych spisał się Krzysztof Augustyn (Sokół Mielec), który uzyskując czas 22,34,78 nie dał szans swoim rywalom.

Złoto dla Podkarpacia wywalczył również Jakub Giża z LKS Mielec w pchnięciu kulą (17,82 m). Z kolei srebrny medal w skoku w dal zdobył inny reprezentant LKS - Kamil Cygan (7,10 m).

Z dobrej strony pokazali się lekkoatleci z Sanoka. Drugą lokatę w trójskoku wywalczył zawodnik UKS ZST Michał Futyma (14,93 m), a na trzecim miejscu linię mety w biegu na 400 metrów minęła Dorota Garbaczewska z Komunalnych. Powody do zadowolenia miała również juniorka młodsza Joanna Król zwyciężając w biegu sprinterskim na 60 metrów (7,73). Na tym samym dystansie drugą pozycję zajął Bartłomiej Dzik z LKS Mielec.

Do rywalizacji chodziarzy na 3 kilometry ze względów regulaminowych nie został dopuszczony faworyt Rafał Sikora z Sokoła Mielec. Zawodnik spóźnił się na "bramkę" startową, gdzie wydawano numery startowe. Ostatecznie wystartował poza konkurencją i ustanowił halowy rekord Polski 21,45,03.