Sławomir Kruszkowski brązowym medalistą MP na ergometrze

To jedyny sukces odniesiony we Wrocławiu przez wioślarzy AZS-UMK Toruń
Reprezentant AZS/UMK zajął we Wrocławiu trzecie miejsce w kategorii seniorów - tak samo jak przed rokiem. Na podium w nagrodę otrzymał, poza brązem, 800 zł premii. Zwyciężył rekordzista Polski Maciej Siejkowski z AZS Politechnika Wrocław, ale za jego plecami trwała zacięta walka o kolejne miejsca na podium. Po raz pierwszy w historii mistrzostw aż 11 zawodników uzyskało czas poniżej sześciu minut. Kruszkowski wyprzedził czwartego Piotra Bastę z Gorzowa o zaledwie 0,3 sekundy. - Przyjechałem do Wrocławia prosto ze zgrupowania w Zakopanem, jeszcze w czwartek mieliśmy trzy ciężkie treningi. Dlatego nie nastawiałem się specjalnie na medal, to miał być sprawdzian mojej aktualnej dyspozycji - powiedział "Gazecie".

Przygotowujący się do igrzysk olimpijskich w Atenach wioślarz najbliższy tydzień spędzi w domu. Potem wyjeżdża na kolejny obóz do Bułgarii, gdzie będzie kontynuował treningi na wysokości 2200 m. nad poziomem morza. W marcu kadra wybiera się na miesiąc do Portugalii, pierwszy tegoroczny start zaplanowano na 4 kwietnia (regaty długodystansowe na kanale Żerańskim w Warszawie).

We Wrocławiu czwarte miejsce wśród kobiet zajęła torunianka Agnieszka Roszczak. Na starcie zabrakło za to młodszych wioślarzy AZS/UMK. - Mistrzostwa było rozgrywane w niefortunnym terminie. Akurat kończyliśmy zgrupowanie i nie było sensu jechać do Wrocławia - wyjaśnił trener Henryk Boś.Wyniki MP

mężczyźni: 1. Siejkowski (AZS Politechnika Wrocław) 5.48,1, 2. Rozalski (AZS AWF Gdańsk) 5.51,6, 3. Kruszkowski (AZS-UMK Toruń) 5.54,5; waga lekka: 1. Rańda (AZS Politechnika Wrocław) 6.10,1, 2. Pawełczak 6.14,9, 3. Sycz (obaj RTW Bydgostia-Kabel) 6.15,6; kobiety: 1. Tomczak 6.43,9, 2. Sakickiene 6.48,0, 3. Bełka (wszystkie RTW Bydgostia-Kabel) 6.51,1; waga lekka: 1. Michalska (Tryton Poznań) 7.03,1 (rekord Polski) 2. Mokronowska 7.07, 3. Kemnitz (obie Posnania Poznań) 7.15,5.