Halowe mistrzostwa Polski juniorów

LEKKA ATLETYKA. Z czterema medalami wrócili ze Spały zachodniopomorscy juniorzy. Trzy krążki lśnią złotem

Od piątku juniorzy i juniorzy młodsi walczyli w Spale o medale halowych mistrzostw Polski. Lekkoatleci z Zachodniopomorskiego trzykrotnie stawali na najwyższym podium.

Tomasz Weczera (Hermes Gryfino) wynikiem 197 zapewnił sobie mistrzowski tytuł w konkursie skoku wzwyż, Agnieszka Sowińska (KB Sporting Międzyzdroje) wygrała bieg na 300 m, a Sandra Czukwu (Pomorze Stargard) w konkursie skoku w dal wywalczyła złoto w ostatniej próbie, uzyskując wynik 5,91 cm. Cała trójka jest w polskiej kadrze C.

Brąz na dystansie 200 m zdobył Miłosz Jacyna (MKL Szczecin) z wynikiem 22,94 s. Zwycięzca w tej kategorii Łukasz Kozłowski z Grudziądza ustanowił nowy rekord Polski juniorów młodszych (22,39).

Zawodnicy MKL-u Szczecin zakwalifikowali się do finałów. Szóste miejsce zajęli: Piotr Roszak (wzwyż) i Magdalena Krześlak (60 m ppł). Na siódmym miejscu zawody kończyli: Mikołaj Lewański (60 m) i Kamila Czekanowska (tyczka), a Paweł Wronka (kula) był 16. W finałach B wystartowali: Tomasz Mińko (60 m), Wojciech Matłoch (400 m) i Kamil Gill (300 m).