Zmiana trenera w Grunwaldzie Poznań

Bolesław Olejniczak zastąpił Andrzeja Siekierskiego na stanowisku trenera szczypiornistów Grunwaldu Poznań
- W takich sytuacjach wiadomo, o co chodzi. O wyniki - przyznaje dotychczasowy trener Andrzej Siekierski. Działacze Grunwaldu mieli zastrzeżenia do gry zespołu w końcówce pierwszej rundy - poznaniacy zostali wtedy rozgromieni w Piotrkowie, przegrali też z MKS Końskie i Tęczą Kościan.

Nowym trenerem został Bolesław Olejniczak, który przed laty wprowadził już Grunwald Poznań i Metalplast Oborniki do ekstraklasy. - Poproszono mnie o to. Władze klubu chcą, by zespół grał lepiej - przyznał Olejniczak. jeszcze w środę Olejniczak z Siekierskim wspólnie prowadzili zespół w przegranym 30:34 sparingu w Kościenia z Tęcza. W sobotę we Wrocławiu pierwszym trenerem był już Olejniczak - Grunwald (bez kontuzjowanych Bartosza Masiaka, Arkadiusza Hildebrandta, Krystiana Kuty i Łukasza Kobusińskiego) przegrał sparing z występującym w nasjilniejszym składzie Śląskiem Wrocław 20:29.

Andrzej Siekierski pozostał w klubie - będzie trenerem-koordynatorem. - Znamy się z Bolkiem od lat i wspólnie ustaliliśmy już plan pracy. Będę zmajmował się m.in. bramkarzami - przyznał Siekierski.

Poznaniacy wznowią rozgrywki w najbliższą sobotę - zagrają na wyjeździe z BKS Bochnia.