Delic Pol podejmuje Bzurę Ozorków

W środę II-ligowi siatkarze Delic Polu Częstochowa przegrali z Bzurą Ozorków 1:3, a już w sobotę zmierzą się w hali przy ul. Rejtana z liderem Skrą II Bełchatów

Na spotkanie do Ozorkowa Delic Pol pojechał bez wzmocnień. Zabrakło Macieja Kordysza i Marcina Krysia. Co prawda w składzie pojawił się Jacek Pić, ale był to jego pierwszy występ po chorobie.

- Zabrałem Jacka do Ozorkowa, aby uaktywnić go w treningach - mówi trener Adam Kowalski. - Po jego grze widać było, że ostatnio nie trenował.

Częstochowianie pierwszą partię pojedynku z czołową drużyna II ligi oddali gładko. W następnej szło już lepiej, jednak błędy w końcówce sprawiły, że i tego seta wygrali gospodarze. Dobra gra z drugiego seta zaowocowała w następnym, którego podopieczni trenera Kowalskiego wygrali do 23. W czwartej partii z sił opadł Pić i musiał zejść z boiska, a Delic Pol przegrał.

Już w najbliższą sobotę częstochowian czeka kolejne trudne zadanie. O godz 17 w hali Częstochowianki zmierzą się z liderem II ligi Skrą II Bełchatów, z którą w pierwszym spotkaniu przegrałli 2:3.

- W sobotę w hali Polonia organizowana jest studniówka i dlatego musimy grać gościnnie przy ul. Rejtana - dodaje trener Kowalski. - Nie jest to dla nas korzystne, bo cały czas trenujemy w hali Polonia.

Bzura Ozorków - Delic Pol Norwid AZS Częstochowa 3:1 (25:14, 25;19, 23:25, 25:23).

Delic Pol: Skrok, Engel, Woźniak, Żak, Sekuła, Pić, Łebkowski (libero) - Gościniak, Tlałka.

Inne wyniki: Skra II Bełchatów - WTS Warka 3:0, Okocimski Brzesko - Wawel AGH Kraków 3:0, SMS II Spała - Cukrownik Lublin 3:1.