Przed meczem Gościbia Sułkowice - Kolporter Kielce, sobota godz. 17

Dobrze byłoby kontynuować zwycięską passę. Tylko ona pozwoli piłkarkom ręcznym Kolportera myśleć o miejscu w pierwszej szóstce ekstraklasy. W sobotę o godz. 17 kielczanki grają w Sułkowicach z Gościbią Meble Ryś
Dla Kolportera rozpoczyna się teraz najbardziej gorący okres w sezonie. Po siedmiu porażkach z rzędu kielczanki wypadły poza pierwszą szóstkę, która po rundzie zasadniczej walczyć będzie o medale. Tydzień temu pojawiło się jednak światełko w tunelu - w debiucie trenera Dariusza Dworaczyka przed kielecką publicznością Kolporter rozgromił AZS AWF Katowice 25:14. Inne wyniki sprawiły, że w środku tabeli zrobiło się bardzo ciasno. Szanse na miejsce piąte i szóste ma jeszcze aż 6 drużyn.

Dariusz Dworaczyk podkreśla wprawdzie, że drużyna nie powinna myśleć o miejscu w pierwszej szóstce, tylko o kolejnych pojedynkach. Jednak układ najbliższych spotkań kielczanek daje nadzieje na szybką poprawę lokat. Trzeba jednak te pojedynki wygrywać.

Sobotni rywal Kolportera to beniaminek ekstraklasy. Pozostaje mu walka o ligowy byt, spośród 16 dotychczasowych pojedynków Gościbia wygrała bowiem tylko trzy i dwa zremisowała - w tabeli z ośmioma punktami zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, do 10. Łącznościowca Szczecin tracąc aż cztery punkty.

Większość z tych punktów Gościbia zdobyła na własnym parkiecie i pewnie jutro także będzie szukać okazji do podwyższenia dorobku. W październiku kielczanki łatwo pokonały jednak u siebie zespół z Sułkowic 28:19 i jutro też będą faworytkami. W tamtym spotkaniu czołowymi postaciami Kolportera były Joanna Dworaczyk, Natalia Artsiomenka i Izabela Duda. W ostatnią sobotę ta pierwsza pokazała wysoką formę, a dwie pozostałe nie grały. Jutro w Sułkowicach zagra być może Artsiomenka, bo będąca po operacji Duda do drużyny w tym sezonie nie wróci. Odpoczywająca ostatnio Białorusinka nie jest jeszcze w pełni sił, ale jest szansa że zagra przeciwko Gościbii. Ciekawie zapowiada się więc jej pojedynek z siostrą bliźniaczką, Iriną, która gra w Gościbii. To nie jedyna znajoma w tej drużynie. W tym sezonie do drużyny wróciła ostatnio występująca w Kolporterze skrzydłowa Joanna Stokłosa, występująca teraz pod nazwiskiem Konieczkowicz. Inna doświadczoną piłkarką jest najskuteczniejsza zawodniczka Gościbii - rozgrywająca Kinga Gawłowicz.

Jutrzejszy pojedynek będzie pierwszym w tym roku ligowym spotkaniem ekipy z Sułkowic przed własną publicznością. Trzy pierwsze tegoroczne kolejki Gościbia rozgrywała na boiskach rywalek i wszystkie trzy wysoko przegrała - ostatnio uległa w Gdańsku aż 19:34. - Tym bardziej czeka nas trudny mecz. Grają u siebie, będą walczyć, mają przeciez góralski, waleczny charakter - twierdzi Dariusz Dworaczyk. Trener Kolportera jest jednak dobrej myśli. Nie będzie łatwo, ale postaramy się przywieżć punkty - dodał.

17. kolejka ekstraklasy rozpoczęła się w środę - w Gdańsku Nata AZS AWF pokonała Zgodę Ruda Śląska 31:22.

Pozostałe mecze

Sośnica Gliwice - Piotrcovia Piotrków Trybunalski, EB Start Elbląg - Mercus Zagłębie Lubin, Łącznościowiec Szczecin - Vitaral Jelfa Jelenia Góra, AZS AWF Katowice - Bystrzyca Lublin