Czarni Słupsk grają w czwartek ze Stalą Ostrów

Czy po Prokomie Trefl Sopot i Anwilu Włocławek kolejnym zespołem, który przegra w Słupsku z Czarnymi, będzie Gipsar Stal Ostrów Wielkopolski? Mecz dzisiaj o godz. 18
To zaległe spotkanie z poprzedniej rundy. Mecz nie odbył się w terminie, bo trener Stali Andrzej Kowalczyk prowadzi także reprezentację Polski i był w tym czasie na losowaniu eliminacji ME. Mecz będzie ciekawy, choćby dlatego, że oba zespoły preferują inny styl gry. Czarni stawiają na obronę i grę zespołową, Stal - na atak, już kilka razy zdobyła w tym sezonie 100 punktów. Goście mają też widowiskowych graczy, jak choćby Amerykanin Marcus Hatten. Jednak nie tylko on będzie groźny. Na grę zespołu wpływ mają gracze, zdawałoby się drugiego planu: Wojciech Szawarski, Roman Prawica i Paweł Szcześniak. To oni często rozstrzygali o zwycięstwie drużyny. Stal, dotąd niepokonana we własnej hali, gra słabiej na wyjazdach. Tymczasem Czarni mają za sobą znakomite spotkania z Prokomem i Anwilem. Zespołu nie wzmocni na razie kolejny Amerykanin, 24-letni Paul Reed, który na testach spodziewany jest dopiero w niedzielę.

Początek meczu Czarni - Stal o godz. 18 w hali Gryfia przy ul. Szczecińskiej w Słupsku.

PROKOM ROZSTAWIONY

Wiadomo już, że przed losowaniem kolejnej rundy (1/8 finału) ULEB Cup koszykarze Prokomu znajdą się wśród ośmiu rozstawionych drużyn. Sopocianie nie zapewnili sobie jeszcze pierwszego miejsca w grupie F, ale nawet jeżeli w ostatniej kolejce stracą pozycję lidera na rzecz Lietuvosu Rytas Wilno, to i tak - z powodu dobrego bilansu spotkań - będą rozstawieni. Oznacza to, że na pewno nie trafią na zwycięzcę innej grupy, ale na zespół, który zajął drugie lub trzecie miejsce. O tym, kto to będzie, zadecyduje losowanie, które odbędzie się pod koniec stycznia.