Kolejny trasfer w Stali Rzeszów

Kontrakt na występy w Stali Rzeszów podpisał trzeci nowy zawodnik. To Rafał Różycki, wychowanek ŁKS Łódź
Różycki testowany był w Stali jeszcze przed rozpoczęciem rundy jesiennej. Szkoleniowcy Stali bardzo chętnie wtedy widzieli go w swoim zespole, ale podpisanie umowy pokrzyżowały osobiste sprawy Różyckiego. Teraz młody piłkarz uporał się z problemami i w ostatni poniedziałek podpisał umowę z rzeszowskim liderem III ligi. Jeszcze w poniedziałek wieczorem dołączył do nowych kolegów, którzy trenują na zgrupowaniu w Tomaszowie Lubelskim.

- Rafał Różycki urodził się w 1983 roku, jest wychowankiem łodzkiego ŁKS. Największym jego sukceszem jest tytuł młodzieżowego mistrza Niemiec zdobyty z Herthą Berlin. Przed bieżącym sezonem reprezetował barwy Górnika Łęczyca, grał także w Koronie Kielce. U nas zagra najprawdopodobniej na boku obrony i mamy nadzieję, że będzie pewnym jej punktem - mówi Wiesław Dulski, kierownik drużyny Stali.

Przypomnijmy, że wcześniej rzeszowską Stal wzmocnili Bogusław Sierżęga z Polonii Przemyśl i Dariusz Papierz z Pogoni Staszów.

Rzeszowianie do najbliższej soboty przebywać będą w Tomaszowie. Po powrocie do Rzeszowa trenować będą na obiekatch klubowych, a 16 lutego wyjadą na zgrupowanie do Straszęcina.

Kadra trenerska też wzmocniona

Od początku zimowych przygotowań kadrę trenerską Stali Rzeszów zasilił Tomasz Machaj, były piłkarz tego klubu. Machaj jest wychowankiem trenera Ryszarda Kuźmy, w Stali grał jako napastnik, a karierę w rzeszowskim klubie zakończył w sezonie 1999/2000. Jest absolwentem wychowania ficznego na Uniwersytecie Rzeszowskim, na AWF w Katowicach uzyskał tytuł trenera II klasy.

Psycholog w Kolporterze

Obów treningowy rozpoczął w poniedziałek także Kolporter Korona Kielce. Dariusz Wdowczyk wyjechał z 26 swoimi podopiecznymi do Stróży. Kielczanie trenować będą w Stróżach do 30 stycznia, a na 31 zaplanowano sparing z GKS Bełchatów.

W zajęciach w Stróżach uczestniczą już nowi zawodnicy Kolpotera: Maciej Pastuszka, Piotr Bajera i Rafał Wójcik. Kolejny nabytek Dariusz Frankiewicz przebywa z kadrą do lat 18 w Moskwie, a na obóz treningowy Kolportera dojedzie w późniejszym terminie. Gariel Salwa pozostał na razie w Kielcach i rozpoczął treningi z drugą drużyną Kolportera.

Do grona nowych zawodników w ostatnich dniach dołączył jeszcze jeden piłkarz. Jest to reprezentant Polski juniorów, Klaudiusz Łatkowski z KSZO Ostrowiec. Na razie kielecki klub nie podpisał umowy z Łatkowskim. Trener Wdowczyk podejmie decyzję gdy lepiej przyjrzy się młodemu piłkarzowi.

Zawodnikami podczas obozu opiekować się będą masażyści Tomasz Mochocki i "wypożyczony" z reprezentacji Polski Marek Gaduła. Zupełną nowością będą zajęcia z psychologiem, który spotykał będzie z zawodnikami w ośrodku im. Ojca Pio.

Heko trenuje w Ustce

Piłkarze rewelacyjnego beniaminka III ligi Heko Czermno w ostatnią niedzielę wyjechali na 10-dniowy obóz do Ustki.

W najbliższą sobotę podopieczni trenera Zbigniewa Karbownika rozegrają sparing z Gryfem Słupsk, a w niedzielę turniej halowy. Drużynę opuścił Łukasz Bujak, a pojawił się w niej Krzysztof Hajduk z Cracovii, który podpisał roczny kontrakt.

Heko chce także sprowadzić do siebie Krzysztofa Trelę z Pogoni Staszów. Trela omówił już działaczami klubu sprawy finansowe jednak na obóż nie pojechał. Przeszkodziła mu w tym Pogoń Staszów, której bardwy dotychczas reprezentował. Działacze Pogoni zagrozili Treli, że pokrzyżują jego plany jeżeli podejmie treningi z Heko przed podpisaniem kontraktu. Na testach w Heko przebywa młodzieżowiec Piotr Groszkowski z Tura Turek.